Rozrywka | Kultura Garwolin

Dzień Ziemi w Publicznym Przedszkolu ''Bajkowa Kraina’'' w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Dzień Ziemi w Publicznym Przedszkolu ''Bajkowa Kraina’'' w Sulbinach

22 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, zwany również Międzynarodowym Dniem Ziemi. Jest to najbardziej znane i hucznie obchodzone święto ekologiczne, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Świętowała również społeczność Przedszkola Bajkowa Kraina w Sulbinach.

Z okazji Dnia Ziemi  nauczycielki zaprosiły przedszkolaków do obejrzenia przedstawienia o tematyce ekologicznej.  Oprócz występów dzieci obejrzały prezentację multimedialną oraz rozwiązywały ciekawe zadania przygotowane przez Panią Ziemię. Kolejną atrakcją było zaprezentowanie przez małą modelkę, Marysię z grupy Wesołe Nutki stroju powstałego z recyklingu.

REKLAMA:


Zorganizowane aktywności  uświadomiły dzieciom, jak ważna jest nasza planeta, jak cenna i piękna jest przyroda: lasy, łąki, parki. Przedszkolaki przypomniały sobie, jak należy o nią dbać: oszczędzać wodę, prąd, segregować śmieci, nie palić traw, nie wycinać drzew.

To my jesteśmy odpowiedzialni za naszą Planetę Ziemie, gdyż jesteśmy jej mieszkańcami i od nas zależy jak będzie ona wyglądać. Troszczmy się o nią!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.