Wiadomości z Garwolina

Czy warto rozważyć zakup drukarki atramentowej?

Dodano:
garwolin - Czy warto rozważyć zakup drukarki atramentowej?

Druk laserowy jest nowszą technologią w porównaniu do druku atramentowego. Mimo to wciąż na rynku jest wiele drukarek atramentowych i nic nie wskazuje na to by czas druku atramentowego miał się szybko skończyć. W związku z czym w niniejszym artykule odpowiadamy na tytułowe pytanie - czy warto rozważyć zakup drukarki atramentowej?


Dlaczego warto rozważyć zakup drukarki atramentowej?
Drukarki atramentowe wciąż są bardzo często wykorzystywane przez użytkowników domowych. Argument widoczny na pierwszy rzut oka, który przemawia za drukarkami atramentowymi to cena zakupu urządzenia. Na rynku jest wiele naprawdę bardzo tanich drukarek atramentowych w związku z czym zakup takiego urządzenia z reguły jest nieco tańszy niż zakup drukarki laserowej.
Kolejny argument przemawiający za drukarką atramentową to druk w kolorze. Większość drukarek laserowych drukuje monochromatycznie, natomiast tylko urządzenia z wyższej półki pozwalają na druk w kolorze. Tymczasem nawet tanie drukarki atramentowe pozwalają na bezproblemowy druk w kolorze. Przykładem jest tusz i drukarka HP: tusz HP DeskJet 2600.
Następny argument dotyczy ceny druku. Do większości drukarek atramentowych bez większego problemu można dostać tanie zamienne części eksploatacyjne dzięki czemu druk atramentowy jest atrakcyjny gdy oceniamy go pod kątem ekonomiczności. Jednym z wielu przykładów tanich i łatwo dostępnych tuszy jest tusz 652.
Poza powyższymi zaletami druku atramentowego trzeba też wspomnieć o jakości druku. Wiele nowoczesnych drukarek atramentowych oferuje wysoką jakość niczym nie odstającą od drukarek laserowych. Oczywiście jakość w dużej mierze zależy od ocenianego modelu drukarki. W związku z czym są na rynku modele, które drukują lepiej oraz gorzej.

Czy zatem drukarka atramentowa jest lepsza od drukarki laserowej?

Patrząc na długą listę zalet drukarki atramentowej można się zastanowić czy drukarka atramentowa nie jest lepszym rozwiązaniem od drukarki laserowej. Naszym subiektywnym zdaniem drukarki atramentowe mają wiele zalet ale to jednoznacznie nie skreśla drukarek laserowych, gdyż te również mają swoje argumenty. Między innymi drukarki laserowe są cenione za wysoką wydajność i większą szybkość druku. Ponadto, większość drukarek laserowych oferuje niemal nienaganną jakość druku w monochromatycznych kolorach.
Podsumowując, to na jaką drukarkę się zdecydujemy (atramentową czy na laserową) w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Źródło zdjęcia:
hanohiki / Shutterstock.com

Artykuł sponsorowany