KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Paszporty szczepień dla obywateli UE były planowane już w 2018r.

Dodano:
garwolin - Paszporty szczepień dla obywateli UE były planowane już w 2018r.

Z dokumentów dostępnych na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej dowiadujemy się, że paszporty szczepionkowe były planowane na długo przed wybuchem pandemii. Ostatnia aktualizacja tego dokumentu nastąpiła w trzecim kwartale 2019r. Natomiast dokument obejmuje plany komisji już od 2018r.

Na stronie Komisji Europejskiej znajdujemy dokument: „Mapa realizacji działań Komisji Europejskiej na podstawie komunikatu Komisji i Zalecenia Rady w Sprawie wzmocnienia współpracy przeciwko chorobom, których można uniknąć dzięki szczepionkom.” Dokument jest dostępny TUTAJ.


Na lata 2019-2021 Komisja Europejska zaplanowała zbadanie wykonalności opracowania wspólnej karty szczepień / paszportu dla obywateli UE (uwzględniającej potencjalnie różne krajowe harmonogramy szczepień), która byłaby kompatybilna z elektronicznymi systemami informacji o szczepieniach i uznawana do użytku ponad granicami, bez powielania prac na poziomie krajowym. To znaczy, że rządy krajowe zostały w tej kwestii uznane za mało ważne.
 
Na lata 2019-2021 Komisja zaplanowała studium wykonalności tego projektu. Co ciekawe według tego dokumentu dopiero w 2022r. miała zostać przedstawiona propozycja dla wspólnej karty/paszportu dla obywateli UE.

REKLAMA:


Ciekawostką jest też to, że na lata 2018- 2021 Komisja zaplanowała opracowanie wytycznych UE dotyczących ustanowienia kompleksowych elektronicznych systemów informacji dotyczących szczepień w celu skutecznego monitorowania programów szczepień.

Już w 2018r. powstał dokument „Projektowanie i wdrażanie systemu informacji o szczepieniach” - czyli podręcznik dla osób zaangażowanych w projektowanie, wdrażanie lub zarządzanie systemami informacji o szczepieniach.
Ten dokument jest dostępny TUTAJ.Trzeba przyznać, że Komisja Europejska wykazała się wyjątkową przenikliwością w kwestii przyszłych zagrożeń. Działania komisji można rozpatrywać jako dbałość o zdrowie publiczne, ale z drugiej strony segregacja obywateli, nagradzanie ich dostępem do usług za wykonanie określonych czynności, śledzenie ich kontaktów i ograniczenia w podróżach to działania typowe dla systemów totalitarnych.

Komisja Europejska ma doskonałą okazję do ograniczenia swobód obywatelskich. Kiedy panuje strach, ludzie często dla własnego bezpieczeństwa oddają swoją wolność. Tak było w 2001r. po zamachu na World Trade Center, kiedy w USA, ale także innych krajach prowadzono ustawy powiększające kompetencje rządów w zakresie inwigilacji obywateli. Fatalny stan finansów krajów Unii Europejskiej może w przyszłości doprowadzić do poważnych niepokojów społecznych. Rządy mając kij w postaci aplikacji określających wolności obywatelskie mogą szybko zapędzić ludzi do domów, a zwłaszcza unieszkodliwić liderów buntów mas.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.