KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Garwolińscy policjanci oddali hołd poległemu koledze asp. Michałowi Kędzierskiemu

Dodano:
garwolin - Garwolińscy policjanci oddali hołd poległemu koledze asp. Michałowi Kędzierskiemu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie i podległych posterunków oddali wczoraj hołd poległemu na służbie aspirantowi Michałowi Kędzierskiemu, policjantowi z Raciborza, który 4 maja został zastrzelony służąc Ojczyźnie. Cześć jego pamięci!


W geście solidarności oraz ku czci policjanta, funkcjonariusze w całej Polsce, również w Garwolinie, punktualnie o 12 włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymali się na chwilę i oddali honor koledze, który zginął do końca wypełniając słowa roty ślubowania.

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ziomek (, #IP fd831d4f2a) Odpowiedz

Panie komediancie Nikoś może byś się pan nauczył chociaż tego że hołd i honor oddaje się w postawie zasadniczej czyli na baczność a w umundurowaniu oddaje się honory salutując do daszka czapki służbowej a nie stoi się rozkraczony jak pajac na zabawie w Trąbkach takie toster rzeczy wiedzą nawet dzieci ale cóż można wymagać od pana to zbyt skomplikowane ale wizerunek pada na całą Policję