KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 maja 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (3 - 9 maja 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 
3 maja 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Sulbiny

Po godzinie 7 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Sulbiny, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, który opuścił pojazd o własnych siłach. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin
Przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w miejscowości Garwolin, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach, nie odnosząc obrażeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

5 maja 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Górzno

Przed godziną 12 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Górzno, gdzie samochód dostawczy znalazł się w pozycji na boku. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Kaleń

Po godzinie 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Kaleń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


6 maja 2021 r.

Podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego w szkołach

W godzinach porannych do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęło osiem zgłoszeń o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynkach szkół na terenie powiatu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas działań policji.

7 maja 2021 r.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Ostrożeń

Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w Ostrożeniu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na zgromadzony w kotłowni materiał palny. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

8 maja 2021 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Samorządki

Po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Samorządkach. Działania straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

9 maja 2021 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Życzyn

Przed godzą 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Życzynie. Działania straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do szybu kominowego i strąceniu sadzy. W akcji trwającej ponad godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.