KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Poszukiwany ENA sam przyszedł na posterunek... porozmawiać

Dodano:
garwolin - Poszukiwany ENA sam przyszedł na posterunek... porozmawiać

Policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie zatrzymali 33-latka, za którym poszukiwania prowadzono w kraju i za granicą. Mężczyzna przyszedł na komisariat porozmawiać i dowiedzieć się dlaczego szuka go Policja. Okazało się, że poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za przestępstwa popełnione na terenie Niemiec. Decyzją sądu zostanie przekazany do dyspozycji Sądu Krajowego w Stuttgarcie.


W trakcie pełnionej służby przez policjantów z Sobolewa do posterunku przyszedł mężczyzna. W trakcie rozmowy z policjantami wspomniał, że chciałby się dowiedzieć, z jakiego powodu w jego rodzinnej miejscowości w województwie lubelskim próbowała się z nim skontaktować miejscowa Policja. To zaintrygowało funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 33-latek jest osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania. Policjanci natychmiast dokonali jego zatrzymania.

REKLAMA:


Sąd Okręgowy w Siedlcach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 30 dni wobec mieszkańca powiatu garwolińskiego oraz postanowił przekazać mężczyznę z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na terytorium Republiki Federalnej Niemiec do dyspozycji Sądu Krajowego w Stuttgarcie. Mężczyzna według polskiego kodeksu karnego odpowiadałby za przestępstwo propagowania faszyzmu połączone z usiłowaniem rozboju.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.