KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

5 placówek z powiatu garwolińskiego otrzymało wsparcie z programu ''Posiłek w szkole i w domu''

Dodano:
garwolin - 5 placówek z powiatu garwolińskiego otrzymało wsparcie z programu ''Posiłek w szkole i w domu''

Mazowieckie Kuratorium Oświaty ogłosiło, że w ramach Rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” wsparcie finansowe otrzymały 53 organy prowadzące dla 78 szkół na łączną kwotę 5 415 530,82 zł. Ze wsparcia skorzysta 5 placówek z powiatu garwolińskiego.


Wsparcie finansowe udzielone zostało pod warunkiem zapewnienia przez organ prowadzący, w odniesieniu do każdej szkoły objętej wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego, wkładu własnego w wysokości co najmniej 20 % kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym. Dzięki tym środkom możliwy będzie remont stołówek w szkołach.

Wsparcie w wysokości 80 tys. zł otrzymały placówki: PSP nr 2 im. I Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie,  PSP im. J. Tuwima w Trąbkach, PSP w Puznówce i SPS w Trzciance i SPS w Przyłęku.

Organy prowadzące zostaną poinformowane o procedurze zawierania umów o udzielenie dotacji celowej w ramach programu.

zdjęcie: https://www.facebook.com/%C5%9Awietlica-w-Publicznej-Szkole-Podstawowej-nr-2-w-Garwolinie-114536836865606

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.