KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

27-latek aresztowany za rozbój na 70-latku

Dodano:
garwolin - 27-latek aresztowany za rozbój na 70-latku

Garwolińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na 70-latku. Pod koniec maja senior został napadnięty i pobity we własnym domu. Sprawcy ukradli pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie kilkuset złotych. 27-latek usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.


Do przestępstwa doszło pod koniec maja. Policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło w gminie Górzno. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzonym jest 70-letni samotnie mieszkający mężczyzna, który został zaatakowany we własnym domu przez dwóch sprawców. Jak ustalili policjanci, napastnicy weszli do niezamkniętego mieszkania, pobili 70-latka i zabrali kilkaset złotych. Na skutek poniesionych obrażeń pokrzywdzony wymagał pomocy medycznej.

Ustaleniem sprawców i wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego garwolińskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji wytypowali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę. Przeprowadzone przez nich czynności oraz materiał dowodowy potwierdziły ich ustalenia. Zebrane informacje policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.

Prowadzący śledztwo prokurator przesłuchał zatrzymanego i przedstawił mu zarzut dokonania rozboju. Prokurator wystąpił również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd Rejonowy w Garwolinie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Kwestią czasu pozostaje zatrzymanie drugiego z napastników.

Za dokonanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Małgorzata Pychner

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.