KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Biegnij i zbieraj KilometryPoMocy - rusza bieg Avon Kontra Przemoc

Dodano:
garwolin - Biegnij i zbieraj KilometryPoMocy - rusza bieg Avon Kontra Przemoc

Już jutro 12 czerwca startuje wyzwanie online biegu ''Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie''. Uczestnicy wydarzenia podejmą próbę wspólnego pokonania dystansu 25 tysięcy kilometrów, za które Avon wpłaci 25 tysięcy złotych na realną pomoc dla osób doświadczających przemocy domowej. Wyzwanie KilometryPoMocy dostępne będzie w aplikacji Strava.


W dniach 12-26 czerwca miłośnicy sportu mogą podjąć wyzwanie biegu „Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie” i tym samym wesprzeć osoby doświadczające przemocy domowej. Każdy bez względu na to, gdzie się znajduje, może dołączyć do klubu Avon Kontra Przemoc w aplikacji Strava i wyruszyć we wspólnym biegu pod hasłem #KilometryPoMocy. Celem wyzwania jest uzbieranie 25 tysięcy kilometrów do 26 czerwca. Za każdy przebiegnięty kilometr na tym dystansie Avon przekaże złotówkę na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Organizatorami wydarzenia są Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl.  

Wyzwanie #KilometryPoMocy jest wyjątkowym wydarzeniem. Wszyscy, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, możemy razem przeciwstawić się przemocy. Wystarczy niewiele, jedynie dołączyć do wydarzenia i zarejestrować swój bieg, aby dołożyć swoją cegiełkę do wspólnej walki z tym zjawiskiem. Dzięki temu my będziemy mogli dalej realizować naszą misję i wspierać tych, którzy potrzebują naszej pomocy  – mówi Renata Durda, kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.
Tegoroczna edycja biegu „Avon Kontra Przemoc” będzie miała charakter hybrydowy. Oprócz wersji online wydarzenie zostanie zorganizowane stacjonarnie. Wyjątkowo będzie miało ono formę 10-kilometrowego biegu na trasie Leśnej Ścieżki Przyrodniczo - Kulturowej pod Garwolinem. Ze względu na obostrzenia pandemiczne w imprezie stacjonarnej weźmie udział tylko 250 osób, które mogą się rejestrować tutaj. Uczestnicy wyruszą 20 czerwca i na miejscu otrzymają pakiety startowe, a w nich specjalne przypinki „Powiedz STOP Przemocy”. Dochód z ich sprzedaży także zostanie przeznaczony na rzecz Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia”.

REKLAMA:


Rejestracja na wydarzenie online jest dostępna pod linkiem: www.strava.com/clubs/AvonKontraPrzemoc

Avon Kontra Przemoc to kampania społeczna i edukacyjna zainaugurowana w 2004 roku w USA, prowadzona obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie. Zakłada ona walkę z przemocą domową wobec kobiet: działania w ramach tej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu i koncentrują się wokół edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy.
W Polsce kampania Avon Kontra Przemoc jest prowadzona od 2008 roku. Od 2011 roku Avon jest partnerem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla ofiar
i świadków przemocy.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.