KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Alicja Świesiulska mistrzynią Igrzysk Mazowieckich

Dodano:
garwolin - Alicja Świesiulska mistrzynią Igrzysk Mazowieckich

Alicja Świesiulska została mistrzynią Igrzysk Mazowieckich w biegu na 100m. Zawody odbyły się 21 czerwca.

Warszawsko-Mazowiecki Szkolny Związek Sportowy był organizatorem finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Zawody dla młodzieży szkół podstawowych odbyły się w poniedziałek 21 czerwca na stadionie „Orła” w Warszawie.

Kilka dni wcześniej w eliminacjach regionalnych w Siedlcach wystąpiły dwie uczennice z naszego powiatu, które awansowały do finałów, z pierwszego miejsca w biegu na 100m z czasem 12.91s  Alicja Świesiulska z SP w Głoskowie i Karolina Kałaska z SP w Michałówce z drugiego miejsca w biegu na 600m z czasem 1.57.31s.

REKLAMA:


Obie nasze biegaczki spisały się w Warszawie doskonale, gdyż Alicja została mistrzynią Igrzysk Mazowieckich i uzyskała wynik 12.91s, a na mecie miała przewagę 0.37 sekundy nad następną zawodniczką. Warto dodać, że najpierw odbyły się eliminacje, a w 50 minut później, biegi finałowe. Przy wysokiej temperaturze i przy krótkim odstępie czasu, bieg finałowy był naprawdę dużym wyzwaniem dla tak młodych zawodniczek. Druga nasza reprezentantka, Karolina Kałaska zajęła IV pozycję, a wynikiem 1.52,11s poprawiła w biegu na 600m  o ponad 5 sekund rekord życiowy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 2

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.