lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Czy popierają paszporty covidowe do regulacji naszego życia?

Dodano:
garwolin - Czy popierają paszporty covidowe do regulacji naszego życia?

Szczepionki na COVID-19, warunkowo dopuszczone do obrotu, teoretycznie są dobrowolne, ale faktycznie nie ma w tej chwili bardziej obowiązkowej szczepionki. Ludzie w Polsce są naciskani i straszeni utratą pracy, a osoby niezaszczepione słyszą, że nie będą mogły wziąć udziału w szkoleniach czy awansować i podlegają dodatkowym restrykcjom. Warunkiem opuszczenia kraju jest często szczepionka lub drogie i nieprzyjemne testy.Polski rząd już wprowadził regulacje, które dzielą Polaków na osoby

zaszczepione i niezaszczepione np. na weselach. Co w kwestii segregacji sanitarnej mają do powiedzenia poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak i senator Maria Koc?Szczepionki są wielkim wynalazkiem ludzkości. Dzięki nim udało się bardzo ograniczyć lub prawie wyeliminować wiele chorób, ale badania i prace nad ich wdrożeniem zwykle trwały wiele lat. Szansą na wyjście z pandemii jest program szczepień, ale także uzyskanie odporności poprzez przechorowanie. Pod koniec 2020r. zaczęły się pojawiać szczepionki na COVID-19. Nie każdy dziś może i nie każdy chce przyjąć zastrzyk.

O tym na jakim etapie są badania nad szczepionkami można uzyskać informacje np. na stronach rządowych USA. Szczepionka Pfizer-BioNTech: badanie III fazy jest zarejestrowane na stronie ClinicalTrials.gov pod numerem NCT 4368728. Zgodnie z przedstawionym protokołem badania – badanie III fazy kończy się 31 stycznia 2023 r.
Szczepionka firmy Moderna: badanie III fazy jest zarejestrowane na stronie ClinicalTrials.gov pod numerem NCT04470427. Zgodnie z przedstawionym protokołem badania – badanie III fazy kończy się 22 października 2022 r.
Szczepionka firmy Astra Zeneca: badanie III fazy jest zarejestrowane na stronie Clini-calTrials.gov pod numerami NCT04324606, NCT04400838, NCT04444674. Zgodnie z przedstawionymi protokołami badania kończą się we wrześniu, październiku i grudniu 2021 r.

Szczepionki nie zabijają, jak twierdzą niektórzy, ale ciężkie NOP i zgony się zdarzają i powinno się uczciwie o tym mówić. Rządowa i medialna propaganda, niestety pomija fakty w tej kwestii. Non stop słyszymy, że szczepionki są w 100% bezpieczne, ale ciężkie NOP zdarzają się w nawet w powiecie garwolińskim i jakoś dziwnie nie trafiają do rządowego raportu o NOP. O tym co w kwestii szczepień dzieci mówią lekarze i naukowcy, amerykańskie, brytyjskie i niemieckie rady medyczne oraz WHO będzie można przeczytać na Kuriergarwolinski.pl niebawem.

Segregacja sanitarna
W internecie krążą plotki, że rząd rozważa zakup z Chin systemów do weryfikacji szczepień. Daily Mail podał informacje, że program szczepień przewidziany jest na 10 lat. Niestety coraz częściej słyszymy, że z obecnej sytuacji mamy nie wyjść już nigdy, bo za rogiem czyhają kolejne pandemie, co mówią przywódcy z całego świata od Bidena do Johnsona oraz WHO. Z obecnym kryzysem przyjdzie nam sie mierzyć przez lata. Rząd wprowadza w błąd opinię publiczną mówiąc, że obecna akcja szczepień to ostatnia prosta, tymczasem kontrakty z dostawcami szczepionek podpisane są na kolejne lata. Wyszczepiona Wielka Brytania zmaga się ostatnio z wariantem koronawirusa o nazwie Delta.

Grzegorz Woźniak o paszportach covidowych
30 maja na pytania odnośnie paszportów covidowych odpowiedział poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.
Na pytanie, co sądzi o istniejących już w Europie paszportach covidowych, działających w formie aplikacji, parlamentarzysta odpowiedział:
„Każdy kraj wprowadza w związku z pandemią różne formy przepisów mających za zadanie ograniczanie rozprzestrzenia zachorowań które mają negatywny wpływ na poszczególne gospodarki. Od czerwca część krajów UE ma wprowadzić wspólny system dla podróżnych którzy są zaszczepieni aby bez testów szybciej przekroczyć granicę i nie być na kwarantannie, to usprawni podróże i nie będzie powodowało konieczności wykonywania czasochłonnych i kosztownych testów czy przebywania a kwarantannie, dla osób które nie korzystają ze szczepień tak jak do tej pory będą dostępne formy testów aby przekroczyć granicę danego kraju”

REKLAMA:


Kolejne pytanie skierowane do posła brzmiało: "Czy wie Pan jakie dane zbierają i będą zbierać w Polsce te paszporty-aplikacje?"
Czytaj: Istniejące już paszporty covidowe TO NIE SĄ ZWYKŁE APLIKACJE zastępujące papierowe dokumenty

„Obecnie dostępny kod QR w aplikacji e-pacjent informuje o zaszczepieniu danej osoby, inne dane nie są w Polsce zbierane”
- odpowiedział Grzegorz Woźniak.

Na pytanie: „Czy ma Pan informację o planach wdrożenia tych paszportów dla celów innych niż podróże zagraniczne, czyli np. dla regulowania kwestii dostępności do usług na terenie RP„, parlamentarzysta odpowiedział: „Nie ma na chwilę obecną takich prac ustawowych ani pomysłów, prowadzenie maksymalnie powszechnych szczepień może pomóc w powstrzymaniu w przyszłości nawrotu pandemii i nadmiernych zgonów z nią związanych oraz ochronę gospodarki przed spowolnieniem”

Ważne pytanie odnośnie regluacji ustawowych, skierowane do posła brzmiało: „Czy poparłby Pan ustawę mówiącą: "Zakazuje się dyskryminacji osób niezaszczepionych/nieprzetestowanych na obecność COVID-19 w miejscach pracy, kultu religijnego i jakiejkolwiek przestrzeni publicznej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Wymaganie testu również jest formą dyskryminacji, ponieważ jego ciągłe wykonywanie naraża obywateli Polski na dyskomfort i koszty”.

W kwestii poparcia lub niepoparcia ustawy, Grzegorz Woźniak nie chciał się jednoznacznie wypowiedzieć:
„Za żadną dyskryminacją nie byłem, nie jestem i nie będę, co do testów to fachowcy decydują kiedy, gdzie i ile ich przeprowadzać, nie jestem lekarzem” - odparł poseł.

Maria Koc
Senator Maria Koc otrzymała taki sam zestaw pytań. Co senator sądzi o istniejących już w Europie paszportach covidowych, działających w formie aplikacji?
5 czerwca senator odpowiedziała: „Aplikacje covidowe mają ułatwić obywatelom krajów europejskich podróżowanie za granicę. Epidemia wciąż jest groźna. W wielu krajach utrzymywany jest prawie całkowity zakaz podróżowania. Często wyjazd za granicę związany jest z odbyciem kilkudniowej kwarantanny, co oczywiście utrudnia podróżowanie. Stąd potrzeba dokumentu, który zawierać będzie informacje o aktualnym szczepieniu, a w przypadku braku szczepienia o aktualnie ważnym negatywnym teście na koronawirusa” - mówi Maria Koc.

Na pytanie: „Czy wie Pani jakie dane zbierają i będą zbierać w Polsce te paszporty-aplikacje?”, senator odpowiada: „Aplikacje będą zawierać informacje, o których wspomniałam wyżej. O aktualnym zaszczepieniu przeciwko Covid-19 lub wykonanym negatywnym teście.”

Czy senator ma informację o planach wdrożenia tych paszportów dla celów innych niż podróże zagraniczne, czyli np. dla regulowania kwestii dostępności do usług na terenie RP? „ Nie mam takich informacji. Aplikacje mają pozwolić na przekroczenie granicy i swobodne podróżowanie poza Polską” - stwierdziła senator.

W kwestii ustawy antysegregacyjnej, podobnie jak poseł Grzegorz Woźniak, senator Maria Koc nie chce jednoznacznie odpowiedzieć, czy poprze ustawę antysegregacyjną. Podobne rozwiązania prawne są wprowadzane w wielu stanach USA, przeciwna jest też m.in. Brazylia i WHO. „Jestem przeciwna segregacji sanitarnej. A skoro jestem przeciwna, to moje decyzje będę konsekwencją tego sprzeciwu. I w sprawie ustaw, i w sprawach innych. Jestem przeciwna segregacji sanitarnej, czegokolwiek by dotyczyła" - odpowiada senator.

10 czerwca w radiu RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że paszporty covidowe będą wymagane przy wejściu na koncerty. Ma je sprawdzać organizator. Już zapowiadane są imprezy, na które wejdzie niewielka grupa niezaszczepionych a cała reszta to zaszczepieni. Innymi słowy: Jeżeli się nie zaszczepiłeś i nie załapałeś się do wąskiego grona szczęśliwców, nie wejdziesz na wydarzenie kulturalne. Tymczasem nie brakuje informacji, że osoby zaszczepione chorują i że mogą przenosić wirusa. Przyznają to również producenci szczepionek i rządowi eksperci na całym świecie.

Poseł Grzegorz Woźniak i senator Maria Koc wiedzą o planach MZ, ale w ogóle ich nie komentują. Deklaracje senator Marii Koc i posła Woźniaka będą zweryfikowane już niebawem, ponieważ jedna z partii sejmowych zamierza złożyć projekt ustawy antysegregacyjnej.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Sid v 69 (, #IP e0420c5ad6) Odpowiedz

Ludu Pracujący, Miast i Wsi . Żyjący w szczęśliwości i wolności Rodacy. Po co te swary i kłótnie. Przecież wiadomo, że nasi Wielcy Przywódcy tak w kraju jak i Europie chcą dla nas tylko i wyłącznie naszego szczęścia, zdrowia i wolności. Szczepionki są jednym z elementów tego raju w Europie. Więc spokojnie nasze dobro jest dla nich najważniejsze i dobranoc.

Artykuł (, #IP d65d81bb61) Odpowiedz

Artykuł nierzetelny , pokazujący tylko jak małomiasteczkowy i zacofany jest autor. Prawdopodobnie słucha hydraulika i nie lekarzy. Brawo.

faszysci jak ty (, #IP f20db02f91) Odpowiedz

nigdy nie mają argumentów, zarzucają antyszczepionkowość, obrzucają inwektywami a sami uważają się za lepszych i nowoczesnych. Typowy przykład snoba-buraka. Napisałeś, że tekst jest nierzetelny, ale żadnego konkretu nie podajesz.

wybory (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Temu Panu i tej Pani już dziekujemy

Belmondziak (, #IP 28b5e49ace) Odpowiedz

Dziękujemy.Wszystkiego dobrego.