lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Podziękowali tym, którzy pomagali

Dodano:
garwolin - Podziękowali tym, którzy pomagali

Trudne miesiące walki z pandemią były także czasem jednoczenia się w walce z wirusem. Każdy pomagał, jak mógł. Podczas sobotniej uroczystej akademii z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego wręczono specjalne podziękowania tym, którzy przez ostatni rok działali na rzecz wszystkich mieszkańców.


Uroczysta akademia z okazji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego to coroczne spotkanie przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, kościelnych, instytucji publicznych, stowarzyszeń, przedsiębiorców. W sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie pojawiło się wielu zaproszonych gości – między innymi senator Maria Koc, poseł Czesław Mroczek, członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, duchowni z garwolińskich parafii na czele z proboszczem kolegiaty ks. kanonikiem Stanisławem Szymusiem, radni miasta i powiatu na czele z przewodniczącymi rad – Jarosławem Jaskułą i Waldemarem Trzaskowskim, wójtowie, dyrektorzy publicznych jednostek, osoby prywatne.

- Minął już ponad rok, od kiedy żyjemy inaczej niż dotychczas. To sytuacja wyjątkowa, z którą nie spotkaliśmy się dotąd nigdy. Wyzwanie, z którym mierzymy się nie tylko jako zwykli ludzie troszczący się o zdrowie swoje i swoich bliskich, ale także jako samorządowcy i przedsiębiorcy, pracodawcy i pracownicy, parlamentarzyści i urzędnicy, nauczyciele i uczniowie, służby i straże. Pandemia ogarnęła naszą codzienność, nasze myśli, zaatakowała nasze marzenia i plany – mówiła podczas uroczystości burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

REKLAMA:


Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy przegrali walkę z wirusem – wśród nich było wiele osób służących swoją działalnością zawodową i społeczną miastu Garwolin i całemu powiatowi.

- Codziennie słyszeliśmy o nowych zachorowaniach w środowiskach pracy, urzędach, instytucjach, naszych domach. Pandemia pokazała nam nowe możliwości, ale wiele możliwości również nam zabrała. Dziś dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten najtrudniejszy okres przetrwaliśmy. Zetknęliśmy się z sytuacją, której nikt się nie spodziewał i na którą nikt nie miał gotowych scenariuszy. Na co dzień byliśmy świadkami czynów heroicznych, ale także ciężkiej, wytężonej pracy – podkreślał starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Podziękowania za pomoc w walce z wirusem trafiły do wielu rąk. Otrzymali je przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, instytucje zdrowia publicznego i służby mundurowe, duchowni, przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, szkoły i przedszkola oraz osoby prywatne. Były to podziękowania przede wszystkim za pracę na pierwszej linii frontu z wirsuem, za przekazane środki finansowe lub materiale dary w postaci płynów do dezynfekcji, maseczek, sprzętu medycznego, za akcje szycia maseczek.

Słowa podziękowania do zebranych gości oraz władz miasta i powiatu skierowali senator Maria Koc, poseł Czesław Mroczke, wicemarszałek województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba.

Podczas uroczystej akademii odbyło się także wręczenie medalu Pro Mazovia dla Kapeli Czerniakowskiej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 41

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP 28b5e49ace) Odpowiedz

Duchowni księża. Tez bardzo odczuli.Są razem z wami w tej uroczystości. Tylko ja mam jedno pytanie bo naprawdę się napracowali księża. Czy oni aż tak się pojednali ze pogrzeby tych osób były za darmo bądź mniejsze kwoty za mszę.

Belmondziak (, #IP 28b5e49ace) Odpowiedz

Jeśli pandemia atakuje nasze myśli marzenia.To jak to określić ze przebiega bez-objawowo.

Belmondziak (, #IP 28b5e49ace) Odpowiedz

Sami sobie dziękują.Mam pytanie wy wyjątkowo byliście się pandemi. Wy ludzie w Urzędach.Do kogo wy się porójecie porównać. Może do pracownika pracującego w zwykłym zakładzie. Co brali z rządu kasę a straszył go zwolnieniem. Jak te wasze Urzędy działały.