reklama

Adam Wyskwar ma wizję. W szkole może pojawić się policja do weryfikacji szczepień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Adam Wyskwar ma wizję. W szkole może pojawić się policja do weryfikacji szczepień - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaPortal dziennikprawny.pl zapytał dyrektora PSP nr 2 w Garwolinie (na zdj. wprowadzającym w jasnej koszuli) o to, w jaki sposób odbędzie się weryfikacja osób zaszczepionych na piątkowym zakończeniu roku. - Takie dane może sprawdzić policja - powiedział dyrektor. Na pytanie o to, czy w takim wypadku policja pojawi się w szkole, dziennikarze usłyszeli, że to zależy od rodziców, czy będzie taka potrzeba. Głos w sprawie zabiera poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.
reklama

AKTUALIZACJA 11.18, 24 czerwca 2021. Do sprawy odniosła się również poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska. Informacja na końcu tekstu.


Przypomnijmy, że Adam Wyskwar, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie zarządził, że na zakończenie roku oprócz dzieci i osób sprawujących odpowiednie funkcje, do szkoły mogą wejść tylko zaszczepieni rodzice. Sam dyrektor jednak nie przestrzegał restrykcji epidemicznych na gali podczas Dni Garwolina 2021, 19 czerwca.


Takie pismo trafiło na skrzynki mailowe rodziców uczniów SP nr 2:
„Na zakończeniu roku szkolnego mogą być tylko uczniowie, nauczyciele PSP nr 2 im. 1 PSK, rodzice z trójki klasowej, zaproszeni goście (ewentualnie mogą przyjść rodzice którzy są w pełni zaszczepieni - nie są liczeni do limitów) zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem uroczystości

Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 861 ze zm.).

Rozporządzenie Rady Ministrów z 4 czerwca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 1013) -  26 ust. 15 i 16.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1603 ze zm.) -  2 ust. 1.

Wszystkie uzgodnienia zostały skonsultowane z PSSE Garwolin.
Pozdrawiam serdecznie

Adam Wyskwar „
@@@
Z informacji jakie przekazuje szkoła, status zaszczepienia może być weryfikowany.
Portal dziennikprawny.pl zapytał dyrektora PSP nr 2 o to, w jaki sposób odbędzie się weryfikacja osób zaszczepionych na piątkowym zakończeniu roku. - Takie dane może sprawdzić policja — powiedział  dyrektor. Na pytanie o to, czy w takim wypadku policja pojawi się w szkole, dziennikarze usłyszeli od wizjonera Adama, że to zależy od rodziców, czy będzie taka potrzeba.

Na pewno dyrektor jako osoba wrażliwa na głos szkolnej społeczności będzie zachwycony, kiedy rodzice wyrażą swoją opinię na temat organizacji zakończenia roku szkolnego. Dane kontaktowe do dyrektora: tel: (25) 684-33-31. e-mail: zs2-garwolin@o2.​pl.


Dziennik Prawny przytacza też zapisy konstytucji.

"Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje."
i...
"Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
"Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny."
i...
"Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych"
"Wolność człowieka podlega ochronie prawnej."
i...
"Każdy ma prawo do ochrony zdrowia"
"Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne."
i...
"Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom (...)."

Głos w kwestii organizacji roku szkolnego zabiera poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak:
- Niepotrzebnie dyrektor wprowadza takie zasady, przecież można zrobić zakończenie roku na zewnątrz czy po kilka klas w różnych godzinach – stwierdził parlamentarzysta.

AKTUALIZACJA 11.18, 24 czerwca 2021. Do sprawy odniosła się również poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska:

"Pan Dyrektor nie zna prawa. Chlapnął coś i tyle. Policja nie ma uprawnień do weryfikowania statusu szczepiennego. Jeśli kogoś prawo nie zobowiązuje do wykonania szczepień, nie zobowiązuje go również do udzielania na ten temat informacji."


reklama

— Anna Maria Siarkowska #BabiesLivesMatter (@AnnaSiarkowska) June 24, 2021
zdjęcie: CSiK

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo