lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Adam Wyskwar ma wizję. W szkole może pojawić się policja do weryfikacji szczepień

Dodano:
garwolin - Adam Wyskwar ma wizję. W szkole może pojawić się policja do weryfikacji szczepień

Portal dziennikprawny.pl zapytał dyrektora PSP nr 2 w Garwolinie (na zdj. wprowadzającym w jasnej koszuli) o to, w jaki sposób odbędzie się weryfikacja osób zaszczepionych na piątkowym zakończeniu roku. - Takie dane może sprawdzić policja - powiedział dyrektor. Na pytanie o to, czy w takim wypadku policja pojawi się w szkole, dziennikarze usłyszeli, że to zależy od rodziców, czy będzie taka potrzeba. Głos w sprawie zabiera poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

AKTUALIZACJA 11.18, 24 czerwca 2021. Do sprawy odniosła się również poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska. Informacja na końcu tekstu.


Przypomnijmy, że Adam Wyskwar, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie zarządził, że na zakończenie roku oprócz dzieci i osób sprawujących odpowiednie funkcje, do szkoły mogą wejść tylko zaszczepieni rodzice. Sam dyrektor jednak nie przestrzegał restrykcji epidemicznych na gali podczas Dni Garwolina 2021, 19 czerwca.


Takie pismo trafiło na skrzynki mailowe rodziców uczniów SP nr 2:
„Na zakończeniu roku szkolnego mogą być tylko uczniowie, nauczyciele PSP nr 2 im. 1 PSK, rodzice z trójki klasowej, zaproszeni goście (ewentualnie mogą przyjść rodzice którzy są w pełni zaszczepieni - nie są liczeni do limitów) zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem uroczystości

Podstawa prawna
Rozporządzenie Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 861 ze zm.).

Rozporządzenie Rady Ministrów z 4 czerwca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 1013) -  26 ust. 15 i 16.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1603 ze zm.) -  2 ust. 1.

Wszystkie uzgodnienia zostały skonsultowane z PSSE Garwolin.
Pozdrawiam serdecznie

Adam Wyskwar „

REKLAMA:


Z informacji jakie przekazuje szkoła, status zaszczepienia może być weryfikowany.
Portal dziennikprawny.pl zapytał dyrektora PSP nr 2 o to, w jaki sposób odbędzie się weryfikacja osób zaszczepionych na piątkowym zakończeniu roku. - Takie dane może sprawdzić policja — powiedział  dyrektor. Na pytanie o to, czy w takim wypadku policja pojawi się w szkole, dziennikarze usłyszeli od wizjonera Adama, że to zależy od rodziców, czy będzie taka potrzeba.

Na pewno dyrektor jako osoba wrażliwa na głos szkolnej społeczności będzie zachwycony, kiedy rodzice wyrażą swoją opinię na temat organizacji zakończenia roku szkolnego. Dane kontaktowe do dyrektora: tel: (25) 684-33-31. e-mail: zs2-garwolin@o2.​pl.


Dziennik Prawny przytacza też zapisy konstytucji.

"Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje."
i...
"Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw."
"Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny."
i...
"Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych"
"Wolność człowieka podlega ochronie prawnej."
i...
"Każdy ma prawo do ochrony zdrowia"
"Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne."
i...
"Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom (...)."

Głos w kwestii organizacji roku szkolnego zabiera poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak:
- Niepotrzebnie dyrektor wprowadza takie zasady, przecież można zrobić zakończenie roku na zewnątrz czy po kilka klas w różnych godzinach – stwierdził parlamentarzysta.

AKTUALIZACJA 11.18, 24 czerwca 2021. Do sprawy odniosła się również poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska:

"Pan Dyrektor nie zna prawa. Chlapnął coś i tyle. Policja nie ma uprawnień do weryfikowania statusu szczepiennego. Jeśli kogoś prawo nie zobowiązuje do wykonania szczepień, nie zobowiązuje go również do udzielania na ten temat informacji."zdjęcie: CSiK


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 1115648a39) Odpowiedz

Prawda jest taka że przeżyją wybrani zawsze tak było podczas wszelkich wojen i epidemii kto ma umrzeć to umrze nawet zaszczepiony i nic mu nie Pomorze to wszystko jest zależne od przeznaczenia z poważaniem lucyfer.

Biały murzyn (, #IP 2507fb83ec) Odpowiedz

Redaktora dzieci chodzą chyba do tej szkoły. Bez komentarza.

napoleon z tworek (, #IP 2507fb83ec) Odpowiedz

Na miejscu dyrektora szkoły podałbym właściciela portalu KG do organów ścigania żeby wreszcie przerwać publiczne oczernianie ludzi przez autora obraźliwych tekstów na łamach tego medium. A może należałoby się leczyć.

Media po to są by informowały opinię o osobach publicznych, a taką jest dyrektor szkoły. Ty nie jesteś anonimowy, jest znane Twoje ID (, #IP 3e8836cbe7) Odpowiedz

i to właśnie KG może Tobie narobić smrodu za pomówienie @ ``Napoleonie z Tworek``, fee-ee...!

sidv69 (, #IP e0420c5ad6) Odpowiedz

Biedny a może i nie Pan Dyrektor chciał zaistnieć i zaistniał. Tak na logikę jak można mieć tak zrytą banię jak on. Tacy uczczą nasze dzieci. TRAGEDIA

Widać. (, #IP bceb45d52d) Odpowiedz

Właśnie widać jak niskolotni są tacy ludzie jak Ty, używając słów nie będących w polskim słowniku. Dzieci na wakacje a RODZICÓW do szkoły.

Policją w rodziców (, #IP c0a3678c98) Odpowiedz

Gratulacje Jak nisko trzeba upaść żeby rodziców, którzy naprawdę chcą być ze swoimi dziećmi w ważnych chwilach, straszyć policją. Naprawdę nie potrafię rozumieć .Co się z nami dzieje?

Grzesiu (, #IP ffaaf57d67) Odpowiedz

P.. (ośle) kto takie prawo ustanawia? Jak smiesz komentować działania osób, które próbują poruszać się w tym przez ciebie robionym bagnie. Hipokryto...

Panie Ad (, #IP ffaaf57d67) Odpowiedz

Poseł autorytet. Njech swoje zachowania i wypowiedzi komentuje

Chmmm (, #IP 620d8685e7) Odpowiedz

Aby spełnić marzenia dyrektora szkoły trzeba mu podarować to czego mu najbardziej brakuje. Tylko, że rozumu to kupić nie można..

Stop głupocie (, #IP 620d8685e7) Odpowiedz

W sumie to trudno powiedzieć, ale jeden głupszy od drugiego

Z lotu ptaka (, #IP 10149bb0f0) Odpowiedz

Dziwne, niby dyrektor a wierzy, że cząsteczka o rozmiarach 1/10 000 mm jest zatrzymywana przez szmatkę na twarzy albo że poddanie się eksperymentowi genetycznemu trwającemu do roku 2023 sprawia, że cząsteczka wirusa nie może być przez osobnika poddanego eksperymentowi przenoszona kędy chce? Może nie wierzy w te brednia, ale po prostu z natury jest posłuszny i robi co mu każą nie zastanawiając się ani nie odnosząc tego do logiki, honoru i elementarnych praw człowieka?

Do: z lotu ptaka (, #IP 1b10ce2821) Odpowiedz

Zacznę może dowcipem, pewnie znanym: Antyszczepionkowiec postanowił zagadać do małej dziewczynki, która siedziała w kolejce do lekarza i przeglądała ulotkę o szczepionkach: - Czy chciałabyś posłuchać dziewczynko o szkodliwości szczepionek? - Bardzo chętnie - odpowiedziała - to interesujący temat. Mam jednak wcześniej do pana pytanie: -Jak to się dzieje, że koń, krowa i jeleń jedzą to samo czyli trawę, jeleń wydala małe suche kuleczki, krowa duże, płaskie rzadkie placki a koń wysuszone klumpy? Potrafi mi to pan wytłumaczyć co jest tego przyczyną? - Nie mam najmniejszego pojęcia - odpowiedział mężczyzna Na to dziewczynka: - Czy czuje się pan zatem naprawdę wystarczająco kompetentny by rozmawiać o wirusologii, biochemii i medycynie skoro temat zwykłego gó...a przekracza pańskie możliwości? Czy jak złapiesz odrę (która wraca) to pójdziesz po leki czy po coś co jest eksperymentem medycznym? (jak się nie znasz na badaniach klinicznych to się nie wypowiadaj, a do 2023 będą trwały badania i monitoring jak usprawnić działania szczepionki która działa). Czy jakbyś jechał do Afryki to też będziesz dyskutował o szczepieniach i ich nie weźmiesz bo nie? Przeczytaj sobie ulotki leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty ile mają działań ubocznych a mimo to wszyscy je łykają na potęgę. Ludzie ogarnijcie się, wszyscy byliśmy szczepieni w młodości, a medycyna nie była tak zaawansowana jak kiedyś. Nie chcecie się szczepić Wasz wybór ale jak zachorujecie nie idźcie do lekarza, weźcie paracetamol i leżcie w łóżkach bo to nie covid tylko zwykła grypa.

Do śmiszka od szczepionek (, #IP 82067b2243) Odpowiedz

Tak się składa, że byłem przy tej rozmowie i antyszczepionkowiec bardzo dokładnie wyjaśnił dziewczynce korzyści i zagrożenia wynikające z przyjęcia szczepionki, wszystko poparte rzetelnymi badaniami naukowymi. Po dokładnej analizie dziewczyna podziękowała antyszczepionkowcowi i świadomie zrezygnowała z wstrzyknięcia sobie nieznanego preparatu bezpośrednio do swojego organizmu. Najbardziej przeraziło ją to, że szczepionka wprowadza do organizmu białko Spike, które w 95% jest identyczne z syncytyną, białkiem które bierze udział w tworzeniu łożyska. Mówiąc wprost: szczepionka uczy organizm zwalczać białko Spike, którego w przyszłości organizm dziewczynki nie odróżni od własnego białka tworzącego łożysko dla płodu. Efekt: własny organizm będzie zwalczał własne białko, czym doprowadzi do bezpłodności. Dziewczynka jeszcze raz podziękowała antyszczepionkowcowi i czym prędzej opuściła przychodnię.

Do: Do śmiszka od szczepionek (, #IP 1b10ce2821) Odpowiedz

Widzę że Pani/Pan jest wybitnym specjalistą od białek w organizmie, więc poproszę jeszcze o jakiś link do strony lub info odnośnie publikacji (naukowej zaznaczam) na ten temat, chciałbym zweryfikować swoją widzę i ją ewentualnie uaktualnić, proszę też o odniesienie się do szczepionek którymi się szczepimy od X lat i szczepionek jak wyjeżdżają ludzie na wakacje do Afryki bo jakoś jest nas nadal powyżej 38 mln obywateli, nie pamiętam żeby po szczepieniu umarło połowę społeczeństwa.

Do nachalnego proszczepionkowca (, #IP 82067b2243) Odpowiedz

Widać, że mizerny z Pana znaFca, skoro po jednym moim komentarzu bije mi Pan pokłony, tytułując wybitnym specjalistą od białek. Marny to kibic, ale zawsze coś. Wypada zatem podziękować. Dziękuję. Co do dalszej Pana edukacji w kwestii białek i schematu oddziaływania na ludzki organizm szamańskiego preparatu wstrzykiwanego naiwnym ludziom, to albo jest Pan żartownisiem, albo idiotą (wybór pozostawiam Panu). Żartownisiem, bo nikt poważny nie spodziewałby się, że będę tutaj, na tym forum, przeprowadzać dowody naukowe i udowadniać to, co już zostało udowodnione, bo wystarczy jedynie sprawna klawiatura i przeglądarka Google (no i rzecz jasna umiejętność posługiwania się jednym i drugim). Idiotą - bo nikt normalny nie spodziewałby się, że poświęcę na to za darmo ileś godzin lub dni, tylko dlatego, że Pan jeden chciałby zweryfikować swoją wiedzę i ewentualnie ją uaktualnić (buahaaahaaahaaaaaaa) Rozczaruję Pana: nie będę wyważał otwartych drzwi. Wiarygodnych informacji w sieci jest mnóstwo, wystarczy chcieć je wyszukać. Ja sam poświęciłem na to kilkanaście miesięcy i nie zamierzam niczego podsuwać Panu za darmo i na skróty. Zatem do roboty, Panie Chętny Do Nauki, bo czas ucieka. PS. w kwestii my się szczepiliśmy i jakoś żyjemy - proszę wybrać się na spacer na cmentarz i rozejrzeć się, ile młodych osób zmarło na raka. To już tak spowszedniało, że nikt nawet nie zwraca uwagi na fakt, że tzw. rak jest ściśle powiązany z toksycznymi związkami zawartymi w szczepionkach, którymi kiedyś się szczepiliśmy i jakoś żyjemy.

Do nachalnego antyszczepionkowca (, #IP c04a9b495e) Odpowiedz

Dziękuje za komentarz mimo wszystko. Tylko utwierdziłem się w przekonaniu że nie jest Pan ani FachOwcem ani specjalistą od szczepień skoro nazywa to Pan szamańskim preparatem (i jest tu Pan chyba jednak idiotą nie żartownisiem ale proszę sobie wybrać). Nie chodzi o przeprowadzenie dowodów naukowych tylko zweryfikowanie źródeł z których czerpie Pan tak ochoczo wiedzę na temat szczepień, ich skuteczności, ich zawartości i jak one oddziałują na organizm człowieka (zapewniam że klawiatura nie jest mi obca a internet jest nie tylko bazą wiedzy ale także spamu i dezinformacji, która u takich ludzi jak Pan powoduje to co powoduje). Ja nie każę Panu wywalać tu nie wiadomo jakich treści, proszę tylko o link lub dwa ze źródeł które Pan używa, ja niestety mogę się ich nie znaleźć bo to wiedza tajemna i może być tylko dla wtajemniczonych jak Pan (zresztą nawet jak znajdę to Pan zasugeruje że one wprowadzają w błąd albo to nie te co Pan czyta bez zrozumienia). Wtedy będę mógł się do nich odnieść w merytoryczny sposób a nie taki opryskliwy ale jak widzę po komentarzu- jest tego dużo niech Pan poczyta ale ja Panu nie dam bo nie. To ja też Panu tak napiszę, jest dużo wiedzy fachowej w internecie z opublikowanymi badaniami (a nie treściami niepopartymi żadnymi badaniami) na temat skuteczności szczepionek i ich wpływu na organizm ludzki też sobie proszę poszukać, nie będę Panu ułatwiał i proszę wtedy to co Pan znajdzie skonfrontować z tym co Pan się naczytał. Oczywiście że jestem chętny do nauki, każdy powinien być chętny ale nie każdy widzę przyswoił coś w szkole tylko naczytał się bajek. Ps. W kwestii Pana wywodu o raku (widzę też brak elementarnej wiedzy czym jest rak i jak powstaje a tym bardziej jaki jest skład szczepionki- zresztą proponuje przestać zażywać paracetamol bo tam jest tylko chemia, która może powodować raka) proszę sprawdzić ile osób zmarło na odrę, jakie są powikłania po różyczce, nie mówiąc już o chorobie Choroba Heinego-Medina i oczywiście proszę się nie szczepić na tężec bo pamięta Pan- może być Rak. ps2. Jeśli nie wstawi Pan linka/dwóch którymi mógłbym dalej polemizować z Panem, nasza dyskusja nie ma sensu i to raczej mój ostatni post, więc proszę się nawet nie wysilać, bo coś czuje że te Pana miesiące poszukiwań prawdy w internecie niestety na nic się zdały. Pozdrawiam serdecznie :)

Do nachalnego proszczepionkowca (, #IP 82067b2243) Odpowiedz

Tak się składa, że to Pan zaczął tę błazenadę żenującym dowcipem o dziewczynce w przychodni. Ani to było śmieszne, ani pouczające. Co do rzetelnych badań nad szkodliwością preparatu wstrzykiwanego ludziom pod pretekstem szczepionki, proszę obejrzeć /wysłuchać chociażby kilku ostatnich (przedwakacyjnych) felietonów dziennikarza śledczego - Witolda Gadowskiego (Komentarz Tygodnia). W każdym z odcinków przedstawia wyniki rzetelnych badań naukowych przeprowadzonych przez uznanych badaczy i nastepnie opublikowanych w renomowanych periodykach. Odcinki trwają około godziny każdy, ale cóż to dla Pana, tak przecież głodnego wiedzy - będzie mógł Pan nasiąkać nią niczym gąbka. A wiedzy tam nie brakuje i to nie takiej tefałenowsko-tevałpisowskiej. Warto posłuchać tych, którzy mają coś do powiedzenia. Zapraszam do wciągającej lektury. Po kilku obejrzanych /wysłuchanych odcinkach zapraszam do dalszej dyskusji. A! I proszę koniecznie poinformować, czy zanegował Pan cytowane przez Gadowskiego wyniki badań nieskorumpowanych przez dużą farmację naukowców.

Do nachalnego antyszczepionkowca (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Witam ponownie. Właśnie czytam te bzdury które wypisuje i mówi Pan redaktor (nie lekarz, profesor, biolog, wirusolog czy epidemiolog) i oczom nie wierze jak można takiemu człowiekowi wierzyć na temat o którym nie ma pojęcia (a niestety mój dowcip z dziewczynką był trafny nawet do tego Pana). Wystarczy zajrzeć na stronę Radia Maryja (link na końcu) na wywiad z tym Panem. Powołuje się na badania Clinical Infectious Diseases. Jakby doczytał wszystko do końca to by może się na nich nie powoływał (pod linkiem od RM, link do strony CID). Nie będę Panu przytaczał całego artykułu tylko fragment (resztę proszę przeczytać samemu tylko ze zrozumieniem i do końca, artykuł jest długi zaznaczam) z podsumowania badań: „Szczepienie COVID-19 szczepionką opartą na mRNA wykazało istotny związek ze zmniejszonym ryzykiem bezobjawowego zakażenia SARS-CoV-2, mierzonym podczas przedoperacyjnego badania molekularnego. Wyniki tego badania pokazują wpływ szczepionek na redukcję bezobjawowych zakażeń, uzupełniając wyniki badań randomizowanych u pacjentów z objawami.” Więc może niech redaktor się uda na studia medyczne bo wiedzy poza domysłami nie ma żadnej (jak widać po pierwszym linku żeby go zweryfikować, ale jak widać „Ciemny Lud” jak Pan to kupuje). Oczywiście posłucham jeszcze Pana w jego wypocinach ale nie obiecuje że uwierzę. Kolejna bzdura Szczepionki to nie Preparat Medyczny, w momencie rejestracji przez którąkolwiek Państwową instytucję staje się Szczepionką – Lekiem. Ja też mogę skomentować Pana wywody że jest Pan jak nasiąknięty wodą beton bo nic do Pana nie trafia przez prawicową propagandę na miarę sukcesu gazety polskiej, rzeczy itp. Które najpierw coś palną a potem po wyroku sądu przepraszają jak ostatnio Pan Pereira z tvpis. Nadal nie napisał Pan nic co by mnie osobiście zniechęciło do Szczepień, na szczęcie od października będą szczepienia płatne więc będzie mniej chętnych. Nie pozdrawiam. https://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/red-w-gadowski-od-poczatku-pandemii-ukrywano-prawdziwe-zrodla-wirusa-i-blokowano-skuteczne-metody-jego-leczenia-po-to-aby-zainfekowal-caly-swiat/ https://academic.oup.com/cid/advance-article/doi/10.1093/cid/ciab229/6167855

Do: (, #IP 1b10ce2821) Odpowiedz

Szczepmy się (, #IP e38c378f84) Odpowiedz

https://www.kontrowersje.net/przeszczepy-podczas-iv-fali-beda-chodzic-w-maseczkach-i-patrzec-na-zamkniete-knajpy/

Poseł zabrał głos (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Czy pani senator która tak się interesuje sprawami Garwolina też zabrała głos? Czy wyraża milczące poparcie dla działań dyrektora? Może niech lokalne media zapytają panią senator co o tym wszystkim myśli.

Karmnik (, #IP da3e990b7b) Odpowiedz

Jaja do sześcianu!!! Woźniak autorytetem w sprawie zachowań dot. epidemii koronawirusa. A sam co robił podczas ubiegłorocznych swoich imienin? Za to chyba jeszcze nie przywrócili mu członkostwa w PiS. W marcu 2020 zawieszono go w prawach członka partii po złamaniu zaleceń epidemiologicznych dotyczących wirusa SARS-CoV-2[9]- napisano w Wikipedii. O przywróceniu ani słowa. PO tekstach widać, że pan redaktor KG to sympatyk topalnej opozycji w stosunku do rządzących.

Firmy komunalne nakazują segregację śmieci do niebieskiego worka czy kontenera, inne do żółtego worka czy kontenera, etc., etc... (, #IP 7572ee6752) Odpowiedz

Ale żeby już odnosić się do ludzi jako segregacja zaszczepieni, inni niezaszczepieni i jednym wolno przyzwalając na wiele, a niezaszczepionym pokazuje się palec środkowy. To jak pamiętamy z historii przez faszystowskie Niemcy, oni także segregowali ludzi, tak jak dziś próbuje to uczynić pan Adam Wyskwar. Dokąd doprowadziła segregacja ludzi przez hitlerowskie Niemcy? Do obozów koncentracyjnych masowej zagłady takich jak Oświęcim. Uważam, że na tego typu praktyki nie należy przyzwalać, tylko należy zgładzić w zarodku!

Burze nad Garwolinem krążą, są wyładowania atmosferyczne jak i podtopienia by dać do zrozumienia panu Wyskwarowi, (, #IP 7572ee6752) Odpowiedz

że ludzie to nie śmieci, by ich segregować jak odpady komunalne:-( Otwórz link i czytaj sam/a: https://www.youtube.com/watch?v=NVn6RUBPv_k Wniosek nasuwa się dla rodziców dzieci po wysłuchaniu prawnika z linku sam - zgłosić oficjalnie wniosek do pani Burmistrz o odwołanie dyrektora i postawić zarzuty karne w prokuraturze.