lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

W Garwolinie powstanie pierwszy żłobek. Umowa podpisana

Dodano:
garwolin - W Garwolinie powstanie pierwszy żłobek. Umowa podpisana

Dobre informacje dla miasta Garwolin pojawiły się pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero kilka dni temu burmistrz podpisała umowę dofinansowania z programu ''Maluch Plus''. Prawdopodobnie w roku 2022 działalność rozpocznie pierwszy publiczny żłobek w Garwolinie.

14 czerwca wspólnie z wicewojewodą Mazowieckim Arturem Standowiczem i skarbnik miasta Katarzyną Nozdryn-Płotnicką, burmistrz miasta Marzena Świeczak podpisała umowę na dofinansowanie utworzenia 24 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w Garwolinie.  -To ️kolejne środki finansowe dla naszego miasta. Tym razem to prawie 576 tys. zł, które zostaną przeznaczone na prace adaptacyjne pomieszczeń przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie na potrzeby miejskiego żłobka. Środki otrzymaliśmy z Rządowego Programu Maluch Plus. Dziękujemy za przekazane wsparcie – informuje burmistrz.  - Zwiększanie dostępu do opieki żłobkowej to także zadbanie o osoby, które w innym przypadku musiałyby zrezygnować z pracy. Najczęściej są to kobiety. Dlatego zwiększanie liczby miejsc żłobkowych jest dla nas bardzo istotne – dodaje włodarz.

REKLAMA:


Złożony przez miasto Garwolin wniosek uzyskał 575.939,86 zł dofinansowania ze środków resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 ‘’Maluch +’’ 2021.

Inwestycja ma szerszy zasięg. W ramach utworzenia żłobka, miasto aplikowało także o dotację na ten cel z dodatkowego źródła. Szczegóły wkrótce.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.