KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Prawie 1 mln zł na sport w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - Prawie 1 mln zł na sport w powiecie garwolińskim

Boisko wielofunkcyjne w Puznówce, remont obiektów sportowych na stadionie w Garwolinie czy remont sali sportowej przy ZSP w Uninie to trzy spośród 7 inwestycji z powiatu garwolińskiego, które decyzją radnych województwa otrzymają dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na ich realizację w budżecie Mazowsza zarezerwowano prawie 1 mln zł.


Zainteresowanie programem było ogromne podkreśla marszałek Adam Struzik. – Ta edycja jest wyjątkowa. Wpłynęło do nas ponad 270 wniosków. To prawie tyle, ile obiektów sportowych udało się wybudować lub wyremontować w ramach naszego programu od początku jego istnienia. Wybór nie był łatwy, bo wśród tych wszystkich zgłoszeń było mnóstwo bardzo dobrych, ciekawych i przede wszystkim od dawna wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Dlatego po analizie postanowiliśmy zwiększyć pulę środków przeznaczonych na ten cel z pierwotnie zakładanych 10 mln zł do prawie 31 mln zł. W ten sposób daliśmy szansę wszystkim samorządom, które przygotowały dobre wnioski i przedstawiły najciekawsze inicjatywy.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej (MIWIS) to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Jak zauważa Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego jest to już jego czwarta edycja. – Na całym Mazowszu udało się już wybudować lub odnowić 289 obiektów sportowych. W tym roku dojdzie kolejnych 206 inwestycji. Będą to nie tylko nowe boiska, lodowiska i korty tenisowe, ale też ścieżki sportowo-rekreacyjne oraz remonty sal gimnastycznych czy trybun dla publiczności.

W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które w ramach MIWIS otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich są 43 projekty z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego z dofinansowaniem w wysokości ponad 5,3 mln zł.

REKLAMA:


W ramach MIWIS 2021 o pomoc finansową mogły ubiegać się zarówno gminy, jak i powiaty z województwa mazowieckiego. Otrzymane wsparcie mogło zostać przeznaczone nie tylko na budowę nowych obiektów sportowych, ale także na modernizację lub remont już istniejących, w tym m.in. hal i boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych, a także siłowni plenerowych, pumptracków czy też placów sportowo-rekreacyjnych (z wyłączeniem placów zabaw). Ważne by każdy obiekt zgłoszony do programu służył masowemu uprawianiu sportu i rekreacji oraz był ogólnodostępny.

Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie dodaje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Co więcej każdy projekt mógł otrzymać nie więcej niż 200 tys. zł dofinansowania. To ważne wsparcie, bo dzięki tym środkom mieszkańcy zyskają przestrzeń, gdzie będą mogli zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną.

Lista dofinansowanych projektów z powiatu garwolińskiego:

Lp.

Nazwa Wnioskodawcy

Powiat

Nazwa zadania

Kwota wsparcia

1

Miasto Garwolin

garwoliński

Remont obiektów sportowych na Miejskim Stadionie Sportowym w Garwolinie

150 000,00 zł

2

Miasto Łaskarzew

garwoliński

Modernizacja trybun na stadionie sportowym w Łaskarzewie - etap II

100 000,00 zł

3

Gmina Sobolew

garwoliński

Budowa skateparku modułowego w Gminie Sobolew

142 651,00 zł

4

Gmina Wilga

garwoliński

Modernizacja boiska sportowo-rekreacyjnego zlokalizowanego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Żabieńcu, na terenie gminy Wilga

60 000,00 zł

4

Miasto i Gmina Pilawa

garwoliński

Budowa wielofunkcyjnego boiska do koszykówki, piłki siatkowej i tenisa ziemnego w Puznówce

200 000,00 zł

6

Gmina Maciejowice

garwoliński

Rozbudowa infrastruktury sportowej kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Maciejowicach - I etap

200 000,00 zł

7

Gmina Górzno

garwoliński

Remont hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uninie

100 000,00 zł

 SUMA

 

 

952 651,00 złOdwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.