lemar lipiec 2021

Rozrywka | Kultura Garwolin

W ''Kotłowni'' cały czas gorąco

Dodano:
garwolin - W ''Kotłowni'' cały czas gorąco

Galeria Kotłownia nie zaprzestała działań podczas wakacji. Wręcz przeciwnie. Z każdą wystawą robi się coraz goręcej. Tym razem za sprawą kolejnego twórcy - Grzegorza Majchrowskiego.

W piątkowe popołudnie 9 lipca swoje prace w galerii zaprezentował Grzegorz Majchrowski – artysta na stałe związany z Cieszynem. Podczas wernisażu Majchrowski z zainteresowaniem opowiadał o tworzonych przez niego dziełach. Inspiracją do ich powstania jest osobista historia autora, jego przeżycia, doświadczenia, przemyślenia. Stają się one punktem wyjścia do snucia refleksji uniwersalnych. Majchrowski w Galerii Kotłownia pokazuje rzeźbę, instalacje artystyczne, oraz dokumentacje instalacji. Wymowne tytuły prac: „Jan Chrzciciel”, „Ciach”,”Betlejem”, „Narodziny Wenus”, ich symbolika, zastosowane materiały, dialog z tradycją sztuki wieków poprzednich czynią z tych prac dzieła niezwykle interesujące.

 Tytuł wystawy „Ciało”jest elementem wspólnym wszystkich przedstawień. Czasem jest to fizycznie ukazana cielesność („Narodziny Wenus”), innym razem przedmioty kojarzone z konkretną osobą („Matka”), jeszcze w innym przypadku metaforyczne zestawienia kontrastowych materii („Betlejem”).
Wystawa potrwa do końca lipca. Galeria Kotłownia jest czynna w godzinach pracy Domu Kultury.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 48

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.