lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Policjanci zatrzymali 32-latka z narkotykami

Dodano:
garwolin - Policjanci zatrzymali 32-latka z narkotykami

Posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków może skończyć się zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów. Przekonał się o tym 32-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, u którego policjanci znaleźli amfetaminę. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z garwolińskiej komendy każdego dnia walczą z przestępczością narkotykową. Oprócz dilerów, zatrzymują także osoby posiadające środki odurzające.
W sobotę rano w jednej z miejscowości w gminie Parysów policjanci z Pilawy interweniowali wobec 32-latka, który swoim zachowaniem wzbudził ich podejrzenia. Jak się okazało mężczyzna miał przy sobie 8 woreczków z białym proszkiem. Już wstępne badania potwierdziły w nich obecność substancji narkotycznych. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że posiadanie narkotyków jest w Polsce zabronione. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii wprowadza przepis, zgodnie z którym, ten, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli osoba posiada przy sobie znaczne ilości takich substancji lub środków, wówczas kara pozbawienia wolności wyniesie od 1 roku do 10 lat. W przypadku mniejszej wagi, sąd może orzec wobec sprawcy grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.