czan maj 2022

Garwolin Sport

Złoty Górski Półmaraton dla Emilii Mazek!

Dodano:
garwolin - Złoty Górski Półmaraton dla Emilii Mazek!

Fundacja Maratonów Górskich była organizatorem kolejnej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w Lądku Zdroju, w którym ogromny sukces odniosła startująca w ''Złotym Półmaratonie'' - biegaczka Wilgi Garwolin Emilia Mazek.

Na trudnej, górskiej trasie, gdzie najwyższy punkt umieszczony był na 899 metrze, a najniższy na 459 /różnica wzniesień 440m!/ nasza zawodniczka pokazała swój twardy, sportowy charakter i na mecie uzyskała aż 3 minuty i 33 sekundy przewagi, nad następną na mecie Natalią Tomasiak z Krynicy Górskiej. Warto podkreślić że Emilia czasem 1godz. 49 minut  i 23 sekundy, poprawiła o ponad 5 minut swój ubiegłoroczny wynik. Na mecie była wielka radość z uzyskanego rezultatu i liczne, atrakcyjne nagrody. Festiwal biegowy, w którym wzięło udział kilka tysięcy biegaczy, został przeprowadzony w dniach 17-18 lipca, na górskich trasach w okolicach Lądka Zdroju. Łącznie odbyło się 8 biegów głównych od 10 km do Ultra Trialu – który liczył aż 240 kilometrów.

W tym samym czasie odbył się w Warszawie Wakacyjny Mityng Lekkoatletyczny, w którym doszło w biegu na 200 metrów do  bezpośredniego pojedynku sióstr Świesiulskich, pomiędzy młodziczką Alicją, a juniorką młodszą Olgą. Zwycięsko wyszła z niego bardziej doświadczona Olga, która rezultatem 26.81s poprawiła rekord życiowy i tylko o 3 setne sekundy wyprzedziła drugą na mecie Alicję. Wynik młodszej z sióstr jest nowym rekordem powiatu młodziczek na tym dystansie, a obie sprinterki uzyskały normę na III klasę sportową. Na tych samych zawodach Maja Przybysz zajęła II miejsce w konkursie pchnięcia kulą, a uzyskany wynik – 11.56 m jest jej nowym rekordem życiowym.

REKLAMA:Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.