lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

Uczniowie ZSP w Żelechowie na praktykach w Hiszpanii

Dodano:
garwolin - Uczniowie ZSP w Żelechowie na praktykach w Hiszpanii

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie po raz kolejny uczestniczyli w praktykach zagranicznych w Hiszpanii. Walencja to kolejne miasto poznawane przez nich podczas praktyki i czasu wolnego.


Dwa pierwsze tygodnie lipca 2021 uczniowie ZSP Żelechów spędzili w Hiszpanii, w mieście Walencja. Praktyki zawodowe odbywało tam 31 uczniów z technikum  informatycznego, technikum hotelarstwa oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych. Wszystko w ramach projektu „Mobilność zagraniczna dla ZSP Żelechów” w ramach Konkursu Mobilność edukacyjna KA102 – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego Erasmus +.

Praktyki zawodowe odbywały się w zakładach pracy, hotelach i restauracjach. Uczniowie zdobywali nowe umiejętności zawodowe i uczyli się języka. W ramach programu kulturowego zwiedzali Walencję i okoliczne historyczne miasta. Opiekunami uczniów podczas wyjazdu byli nauczyciele Aneta Gromół, Wioletta Majek, Hanna Szaniawska i Krystyna Wieczorkiewicz
Projekt „Mobilność zagraniczna dla ZSP Żelechów” trwał dwa lata. W sumie uczestniczyło w nim 79 uczniów. Wcześniej w 2020 roku uczniowie technikum geodezyjnego byli na praktykach w Sewilli, a uczniowie technikum ekonomicznego, hotelarstwa, informatycznego, mechanicznego oraz żywienia i usług gastronomicznych w Rimini.

W maju 2021 w ramach projektu „ZSP Żelechów- staże zawodowe dla rozwoju kompetencji kluczowych” Program Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe 12 uczniów technikum hotelarstwa i technikum żywienia pod opieką pani Wioletty Majek i pani Agnieszki Sztelmach odbywało praktyki również w Walencji.

REKLAMA:


W czerwcu b.r. 30 nauczycieli odbywało szkolenia w Katanii na Sycylii w ramach projektu "Szkoła, kadra, uczniowie, rynek- układ połączony" realizowanego w ramach programu Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. ZSP Żelechów zapewnia uczniom i nauczycielom możliwość rozwoju i dokształcania.

Program Erasmus+ daje młodzieży możliwość udziału w bardzo ciekawych praktykach zawodowych. Równocześnie uczniowie mają szansę zwiedzić kraje europejskie, poznać kulturę, zwyczaje, sprawdzić regionalną kuchnię. Kolejne grupy uczniów przygotowują się do wyjazdów od września 2021 w ramach następnego projektu. Nad całością projektów czuwa koordynator pani Krystyna Wieczorkiewicz.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 67

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP 90aee4b585) Odpowiedz

Szkoły cały rok prawie pozamykane. Ciekawe wakacje w Hiszpani. Brawo a potem sanepid powie covid w powiecie Skąd on się wziol. I statystyki pogrzeby. Brawo za bezmyślność

Autor (, #IP 7196f42997) Odpowiedz

Połowa młodzieży była zaszczepiona. Wszyscy przed wyjazdem przeszli badania, po powrocie również. Hiszpanie zachowują się bardzo ostrożnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Praktyki były bardzo bezpieczne. Tym bardziej, że szkoły były zamknięte taki wyjazd dla uczniów był bardzo wskazany.

Delta COVID-19 (, #IP 68cd7cb4f6) Odpowiedz

Widać pojechali jeszcze zaopatrzyć się w deltę. W końcu z Hiszpanii trzeba coś przywieźć ze sobą.

Niebieska z żółtym kogutem (, #IP 899e236027) Odpowiedz

Beda ICH dobrowolnie szczepić przed wszystkim, aż po grobowiec w Egipcie.