czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

5 szkół z powiatu z dofinansowaniem sprzętu elektronicznego

Dodano:
garwolin - 5 szkół z powiatu z dofinansowaniem sprzętu elektronicznego

Nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne, drukarki laserowe czy oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną - w 130 szkołach na Mazowszu, w tym 21 z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego pojawi się niebawem nowy sprzęt. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jego wartość w tym roku wynosi blisko 22 mln zł.

Jak zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, to już druga edycja mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego. - Niestety trwający od ponad roku czas pandemii, obił się bardzo mocno na tradycyjnym systemie nauczania. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice musieli się bardzo szybko odnaleźć w nowej zdalnej rzeczywistości. Nie był to czas łatwy. Nie każda rodzina była w stanie zabezpieczyć swoje dziecko sprzętowo, tak aby miało ono swobodny dostęp do komputera, laptopa czy telefonu i mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Stąd nasza inicjatywa, aby przeznaczyć środki unijne na wsparcie samorządów oraz placówek edukacyjnych w zakupie nowoczesnego sprzętu także w tym roku. W poprzednim otrzymało go 236 mazowieckich szkół, a w tym roku kolejnych 130 - dodaje.

W ramach tegorocznego wsparcia sprzęt otrzyma 130 mazowieckich szkół, czego 21 z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

REKLAMA:


- W szkołach potrzebny jest sprawny sprzęt komputerowy - zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. - Dziś trudno powiedzieć, jaki będzie ten nowy rok szkolny - czy dzieci będą uczyły się stacjonarnie, hybrydowo czy może zdalnie. Chcemy, aby mazowieckie szkoły były przygotowane na każdą z tych opcji. Dlatego po raz drugi uruchamiamy środki unijne na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania. W tym roku na wsparcie 130 szkół przeznaczymy blisko 22 mln zł - dodaje.

O wsparcie w ramach projektu mogły ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Co ważne dofinansowanie otrzymały szkoły, które do tej pory nie skorzystały z pomocy w ramach projektu.

Lp.

Wnioskodawca

Powiat

Nazwa szkoły

1.

Gmina Trojanów

garwoliński

Szkoła Podstawowa im. chor. Jerzego Paca w Życzynie

2.

Gmina Miastków Kościelny

garwoliński

Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym

3.

Gmina Łaskarzew

garwoliński

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Starym Pilczynie

4.

Gmina Żelechów

garwoliński

Szkoła Podstawowa w Stefanowie

5.

Powiat Garwoliński

garwoliński

Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Sobolewie


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.