reklama

7 wykroczeń ujawnionych podczas działań eliminujących ''jazdę na zderzaku''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

7 wykroczeń ujawnionych podczas działań eliminujących ''jazdę na zderzaku'' - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy na drodze ekspresowej S-17 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.
reklama

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Bezpieczna odległość od pojazdu poprzedzającego wyrażona jest w metrach i wynosi nie mniej niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący.
Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

Dziś od rana, policjanci ruchu drogowego, na drodze ekspresowej S-17, prowadzą działania, wyposażeni w mierniki prędkości TRUCKAN 2 z odblokowanym trybem DBC. Sprawdzają czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.
Tylko jednego dnia podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 7 wykroczeń. Na kierujących pojazdami nałożyli 5 mandatów, a 2 kierowców pouczyli.
@@@
To już druga taka akcja garwolińskiej drogówki. Według policyjnych statystyk, obok zbyt wysokiej prędkości, nieutrzymywanie bezpiecznego odstępu to jedna z głównych przyczyn niebezpiecznych wypadków. Tak zwana „jazda na zderzaku” jest częstym elementem stylu podróżowania, obserwowanym na polskich drogach. Jeśli ktoś próbuje utrzymywać bezpieczny odstęp, powstałą lukę zaraz wypełnia inny kierowca.
Dopiero w trakcie awaryjnego hamowania okazuje się, że odstęp był zbyt mały.  Kierowcy nie biorą pod uwagę możliwości ograniczonej przyczepności na śliskiej nawierzchni, ale przede wszystkim nie zdają sobie sprawy z opóźnienia reakcji każdego kolejnego uczestnika ruchu. Ci pierwsi być może zdążą bezpiecznie zahamować, ale zdarza się, że w końcu komuś zabraknie miejsca.
Takie zdarzenia, zwłaszcza jeśli są połączone ze zbyt wysoką prędkością, mogą być bardzo niebezpieczne. Mimo to stanowią codzienny widok na polskich autostradach i drogach ekspresowych. Dlatego działania takie jak dziś, będą powtarzane.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo