lemar lipiec 2021

Wiadomości z Garwolina

7 wykroczeń ujawnionych podczas działań eliminujących ''jazdę na zderzaku''

Dodano:
garwolin - 7 wykroczeń ujawnionych podczas działań eliminujących ''jazdę na zderzaku''

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy na drodze ekspresowej S-17 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Bezpieczna odległość od pojazdu poprzedzającego wyrażona jest w metrach i wynosi nie mniej niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący.
Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

Dziś od rana, policjanci ruchu drogowego, na drodze ekspresowej S-17, prowadzą działania, wyposażeni w mierniki prędkości TRUCKAN 2 z odblokowanym trybem DBC. Sprawdzają czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.
Tylko jednego dnia podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 7 wykroczeń. Na kierujących pojazdami nałożyli 5 mandatów, a 2 kierowców pouczyli.

REKLAMA:


To już druga taka akcja garwolińskiej drogówki. Według policyjnych statystyk, obok zbyt wysokiej prędkości, nieutrzymywanie bezpiecznego odstępu to jedna z głównych przyczyn niebezpiecznych wypadków. Tak zwana „jazda na zderzaku” jest częstym elementem stylu podróżowania, obserwowanym na polskich drogach. Jeśli ktoś próbuje utrzymywać bezpieczny odstęp, powstałą lukę zaraz wypełnia inny kierowca.
Dopiero w trakcie awaryjnego hamowania okazuje się, że odstęp był zbyt mały.  Kierowcy nie biorą pod uwagę możliwości ograniczonej przyczepności na śliskiej nawierzchni, ale przede wszystkim nie zdają sobie sprawy z opóźnienia reakcji każdego kolejnego uczestnika ruchu. Ci pierwsi być może zdążą bezpiecznie zahamować, ale zdarza się, że w końcu komuś zabraknie miejsca.
Takie zdarzenia, zwłaszcza jeśli są połączone ze zbyt wysoką prędkością, mogą być bardzo niebezpieczne. Mimo to stanowią codzienny widok na polskich autostradach i drogach ekspresowych. Dlatego działania takie jak dziś, będą powtarzane.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gość (, #IP aa562b33f5) Odpowiedz

Na 17 ce jak mieli insygnia to były przypadki ze sami jadąc za tobą poganiali światłami a potem cie zatrzymywali za nadmierną prędkość.

Zderzak (, #IP 75450ba6b1) Odpowiedz

Pięć mandatów a te pozostałe dwa pouczenia to co kolesiostwo? Dziś widziałem akcję policjant na wiadukcie z urządzeniem opisanym w reportażu a Sto metrów dalej na 17ce w kier.garwolina nieoznakowane bmw ściągające na pobocze tych którzy zostali namierzeni z wiaduktu. Porażka.

Działania pod publiczkę. (, #IP 5460d2e0b7) Odpowiedz

Często w Garwolinie widzę samochody z przyciemnionymi przednimi szybami lub bez przedniej rejestracji. Jakoś nie widać reakcji miejscowej policji.

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Wszystko ok, działania fajne i potrzebne. Ale teraz mam pytanie - czy jeśli będę jechał z należytym odstępem a jednak w przypadku gwałtownego hamowania i tak wjadę w duu..pę to policja nie nałoży mandatu za niezachowanie odstępu, nie? No bo przecież właściwy odstęp był zachowany!

Realista. (, #IP 8d483870c7) Odpowiedz

Pełna zgoda na tępienie tych kierowców co jeżdżą na zderzaku i lub poganiają światłami jednakże policja nie ma prawa karać kierowców na podstawie tego urządzenia gdyż nie jest ono dopuszczone przez UMiW. Najpierw niech policja dostosuje się do przepisów obowiązujących w tym kraju.Tak to zwykła partyzantka