KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Narodowe Czytanie w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Narodowe Czytanie w Żelechowie

W piątek 3 września na rynku w Żelechowie odbyło się Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W akcję zorganizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną włączyli się zaproszeni goście oraz przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie.


Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane w 2012 r. lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej akcji czytany był dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.
Lekturę z podziałem na role czytali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie Daniel Kocielnik (Zbyszko Dulski – syn), Sekretarz Gminy Żelechów Beata Talarek (Lokatorka), Skarbnik Gminy Żelechów Beata Kosyra (Hanka – służąca Dulskich), nauczyciele: Anna Włodarczyk (Aniela Dulska – pani domu) i Magdalena Woźniak (Juliasiewiczowa z Dulskich – radczyni, krewna Dulskiej) oraz uczennice: Paulina Grzyb (Hesia Dulska – córka) i Agata Grzyb (Mela Dulska – córka).

REKLAMA:


Na pamiątkę udziału w X Jubileuszowym Narodowym Czytaniu odtwórcy poszczególnych ról otrzymali okolicznościowe podziękowania. Na zakończenie akcji, na przyniesionych przez uczestników egzemplarzach książek składany był pamiątkowy stempel przekazany przez Kancelarię Prezydenta RP.

MGOK Żelechów

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 48

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.