KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Półmetrowy pocisk artyleryjski w gminie Maciejowice

Dodano:
garwolin - Półmetrowy pocisk artyleryjski w gminie Maciejowice

Przypadkowi grzybiarze znaleźli w zaroślach półmetrowy niewybuch. O swoim znalezisku powiadomili policję. Po rozpoznaniu pirotechnicznym okazało się, że jest to pocisk artyleryjski z czasów wojny. Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić!

Wczoraj, po godzinie 10, garwolińscy policjanci otrzymali informację o znalezieniu blisko półmetrowego, metalowego przedmiotu, przypominającego pocisk wojskowy. O całej sprawie powiadomił mężczyzna, który zbierając grzyby w lesie w Domaszewie, natknął się na niewybuch.

REKLAMA:


Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z pobliskiego posterunku, którzy wstępnie potwierdzili, że znalezisko to amunicja pochodząca z czasów wojny. Policjant rozpoznania minersko-saperskiego zidentyfikował pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia saperów.

- To już drugie podobne odkrycie w tym tygodniu. Pamiętajmy, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Nieodpowiedzialne zachowanie z taką amunicją może grozić śmiercią lub kalectwem – przypomina mł.asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.