KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Podpisali umowę na gazyfikację gmin Wilga i Maciejowice

Dodano:
garwolin - Podpisali umowę na gazyfikację gmin Wilga i Maciejowice

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Garwolinie z inicjatywy senator RP Marii Koc oraz Mirosława Walickiego - starosty powiatu garwolińskiego odbyło się podpisanie umowy na budowę sieci gazowej w gminach: Wilga i Maciejowice. Koszt inwestycji to blisko 7 mln zł.

W ramach projektu powstanie 30,5 km sieci gazowej. Etap pierwszy to 7,1 km w miejscowościach: Podłęż, Budy Podłęskie, Kraski Dolne i Samogoszcz w Gminie Maciejowice.
Etap drugi to 16,8 km w miejscowości Bączki na terenie Gminy Maciejowice oraz Tarnów i części miejscowości Wilga w gminie Wilga.
Etap trzeci to 6,6 km sieci gazowej w miejscowości Wilga. Umowa została podpisana pomiędzy dyrektorem PSG Mazowsze Błażejem Wojniczem oraz wykonawcą robót Ryszardem Czamarą.

W spotkaniu uczestniczyli także poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu garwolińskiego, przewodniczący rady powiatu garwolińskiego Waldemar Trzaskowski, przewodnicząca rady gminy Wilga Agnieszka Nagadowska, a także przedsiębiorcy: Lech Poźniak - prezes firmy Brüggen Polska oraz Piotr Kulik - przedstawiciel producentów pomidorów w gminie Maciejowice.

REKLAMA:


W drugiej części spotkania dyrektor Błażej Wojnicz oraz kierownik Paweł Włodarczak przedstawili plany gazyfikacji na terenie powiatu garwolińskiego oraz odpowiadali na pytania samorządowców.
Pani marszałek oraz starosta podziękowali dyrektorowi oraz kierownikowi za wsparcie, wiele rozmów oraz za duże zrozumienie, na potrzeby naszych małych miejscowości, pogratulowali samorządowcom, że również sami zabiegają o dobro swoich mieszkańców, podziękowania zostały skierowane także do wykonawcy, który podjął się realizacji tej dużej inwestycji.

- Bardzo się cieszę z dobrej współpracy z PSG Mazowsze! Odbyłam wiele spotkań wraz z Samorządowcami z Panem Dyrektorem Wojniczem i wiele spraw posunęło się znakomicie do przodu! Sieć gazowa jest budowana nie tylko w powiecie garwolińskim, ale też węgrowskim i mińskim – napisała na swoim Facebooku senator RP Maria Koc.

Źródło: FB Powiat Garwoliński, Maria Koc, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 20

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dla świadomego Polaka (, #IP 4f9f5873c6) Odpowiedz

Andrzeja Szczęśniaka nazwałem ekspertem wyklętym, bo przez wiele lat odsądzany był od czci i wiary jako, rzekomo, agent wpływu a co najmniej sympatyk Rosji i Gazpromu. Wynikało to ze sceptycyzmu, z jakim komentował nasze starania o uniezależnienie się od gazu z Rosji, przepowiadając ich żałosny skutek. W istocie, okazało się, że po 30 latach ponoszenie politycznych i finansowych kosztów uniezależniania się od rosyjskiego gazu, ostatecznie zostaliśmy od niego uzależnieni całkowicie, tylko na dodatek od rosyjskiego gazu z Niemiec, z dodatkową dopłatą i kurkiem dla tych drugich. Wypada więc udzielić teraz Szczęśniakowi głosu i przynajmniej teraz zastanowić się nad jego argumentami ------- https://www.youtube.com/watch?v=iMMGIwwIlOY

Poseł i Senator zagłosują na ROZKAZ (, #IP f1b62d6b1f) Odpowiedz

Rzucili przynętę i .... wygaszą Wam piece na paliwo stałe(własne życzenie) i będziecie płakać i płacić tylko za licznik. Wyrolują was jak prosumentów fotowoltaiki.

szanowna redakcjo (, #IP 86bb16292a) Odpowiedz

Brawo a dla autora artykułu.Pominąć Panią wójt gminy wilga to obciach jakich mało.Od kiedy Pani przewodnicząca jest ważniejsza od Pani wójt?A co do Pani przewodniczącej wilgi to radził bym stanąć bliżej pana posła....

Wójt (, #IP 89ae9b8255) Odpowiedz

Nikogo nikt nie pominął. Napisali o Wojtach i Burmistrzach. Przewodniczących było dwoje więc napisali

wincyj piniedzy na etaty (, #IP 194c2c8ba5) Odpowiedz

Gmina Maciejowice jest #zasobnaGmina ...? ...w 2022 roku zakończą budowę budynku urzędu za 11 mln +bonusy, w kolejnych dofinansują z własnych zasobów pieniężanach kolejne kilometry rur z gazem dla wszystkich* W kolejnej kadencji z gminnej kasy będą wykupywać grunty do nowobudowanego mostu przez Wisłę i ZAplanowana karuzela stanowisk poparta KULem u trójcy =umcs

(, #IP 39285dec80) Odpowiedz

wincy piniendzy na etaty w sam punkt

tylko merytorycznie (, #IP 1ef7d75066) Odpowiedz

p.Koc zapewne NIE jest techniczna. Niech obejrzy zapis z posiedzenia Komisji z osobistymi doradcami i ... KOWALSKI Solidarna Polska Miliony Polaków zapłaci więcej za prąd KATASTROWALNE koszty energii OSTRO https://www.youtube.com/watch?v=suEmhSb39tw