Garwolin Sport

Za nami pierwszy Półmaraton w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - Za nami pierwszy Półmaraton w powiecie garwolińskim

12 września br. odbył się pierwszy Półmaraton Miętnieński. Organizowany na dystansie 21 km bieg, zorganizowany został z inicjatywy Towarzystwa Biesiadno-Sportowego z okazji 30-lecia istnienia tej organizacji. Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Powiatu Garwolińskiego, Pan Mirosław Walicki oraz Wójt Gminy Garwolin, Pan Marcin Kołodziejczyk.

Sukcesy Towarzystwa Biesiadno-Sportowgo znane są lokalnej społeczności już od ponad 30 lat. Jednak dopiero od kilku lat członkowie tej organizacji zaczęli mocniej angażować się w bieganie. Udane występy na wielu ogólnopolskich imprezach sportowych, takich jak Maraton Warszawski, Bieg Niepodległości, Półmaraton Praski, Półmaraton Wiązowski, Półmaraton Chmielakowy, Bieg Avon Kontra Przemoc oraz starty w Triathlonach np. Iron Man Triathlon, w połączeniu z niesamowitą zdolnością zarażania innych pozytywną energią i pasją, dały początek wspaniałej inicjatywie sportowej jaką był pierwszy powiatowy Półmaraton Miętnieński, zorganizowany w czasie 27. Parafiady.

Obejmująca 21 km trasa rozpoczynała się i kończyła przed budynkiem kościoła w Miętnem. Uczestnicy mieli do pokonania dwa okrążenia prowadzące drogą do Krystyny, następnie zamkniętą dla ruchu drogą serwisową wzdłuż torów kolejowych w kierunku Pilawy i leśną drogą w kierunku Lisich Jam, aż do kościoła w Miętnem.

Bieg odbył się w trzech kategoriach: open kobiet i mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu, dla mieszkańców Gminy Garwolin o Puchar Wójta Gminy oraz dla członków Stowarzyszenia Biesiadno-Sportowego o Puchar Prezesa TBS. I choć warunki pogodowe nie do końca sprzyjały biegaczom, to na 35 uczestników Półmaratonu, 34 ukończyło bieg i otrzymało pamiątkowe koszulki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz medale przygotowane na tę okoliczność przez Gminę Garwolin i GCAK w Sulbinach.

REKLAMA:


W imieniu organizatorów, chciałbym serdecznie podziękować Panu Staroście i Wójtowi za pomoc w organizacji tej fantastycznej imprezy. Gorące podziękowania kieruję także do sędziego głównego – Dariusza Parzyszka oraz sędziego technicznego Roberta Makulca, a także wszystkich zawodników, którzy nam zaufali i postanowili wziąć udział w biegu. Mam nadzieję, że z każdym rokiem Półmaraton Miętnieński będzie zyskiwał na popularności i na stałe zagości w kalendarzu imprez sportowych w naszym powiecie – mówi Zbigniew Leszek z TBS Miętne.

Najlepsi zawodnicy pokonali trasę w czasie ok. 1 godz. 30 min  uzyskując jedne z lepszych wyników w organizowanych na terenie kraju półmaratonach. W kategorii open mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu wygrał Łukasz Świesiulski z klubu Victus Rębków, uzyskując czas 1.21,42. Drugie miejsce zajął Damian Przybysz z Victus Rębków z czasem 1.30,20, a trzecie Robert Makulec z TBS Miętne pokonując trasę w 1.31,04.

W kategorii open kobiet w Półmaratonie Miętnieńskim udział wzięły dwie zawodniczki z klubu Victus Rębków. Puchar Starosty Powiatu otrzymała Monika Jasińska, która przybiegła do mety w 1.56,53. Drugie miejsce zajęła Iwona Oleksiak z czasem 1.56,54.

W kategorii o Puchar Wójta Gminy Garwolin na podium znalazło się dwóch zawodników z TBS Miętne. Pierwsze miejsce zajął Marek Zieliński uzyskując czas 1.31,05, drugie Mariusz Leszek z czasem 1.33,59. Trzecie miejsce zajął Sławomir Szostak, który dobiegł do mety w czasie 1.34,42.

W kategorii o Puchar Prezesa Towarzystwa Biesiadno-Sportowego najlepszy był Robert Makulec z czasem 1.31,04. Drugie miejsce zajął Marek Zieliński, który pokonał trasę w 1.31,05, a trzeci Mariusz Leszek z czasem 1.33,59.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 12

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.