KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Wystawa Przystań(my) w Galerii Kotłownia

Dodano:
garwolin - Wystawa Przystań(my) w Galerii Kotłownia

PRZYSTAŃ(MY) to tytuł jaki nadano tegorocznej wystawie prac uczniów ze świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom. Wernisaż odbył się 9 września w Galerii Kotłownia. Było podniośle, barwnie i radośnie. Gwar dziecięcych rozmów wypełnił przestrzeń ekspozycyjną, a wrażliwość młodych twórców wyrażona w ich pracach zbudowała atmosferę.

Prezentowane podczas wernisażu rysunki, rzeźby i fotografie to owoc pracy dzieci ze wszystkich czterech świetlic przystaniowych: Przystani nr 1,Przystani nr 2, Przystani nr 3 oraz Przystani w Rębkowie. Imponująca jest nie tylko ich wartość artystyczna, ale także ilość prac. Trzeba bowiem pamiętać, że z uwagi na epidemię, świetlice częściowo nie działały. Opiekę artystyczną nad dziećmi sprawują Agnieszka Wielgosz oraz Jolanta Kondej. W  tajniki fotografii wprowadza je Piotr Wielgosz.

- Bardzo się cieszymy ze współpracy ze stowarzyszeniem. Wiemy jak istotna jest dla dzieci możliwość autoprezentacji. Przywiązujemy dużą wagę do organizacji tej wystawy. To jedna z cyklicznych wystaw Galerii Kotłownia. Kontakt ze stowarzyszeniem zapoczątkował Marek Banaszek – poprzedni kustosz galerii, a po jego odejściu kontunuuje Luiza Kondej-Matusiak. - mówił podczas otwarcia Jarosław Kargol – dyrektor Centrum Sportu i Kultury.

Niezwykle ciepło wypowiadała się na temat prac także obecna na wernisażu burmistrz Garwolina - Marzena Świeczak. Gratulowała dzieciom talentu i wytrwałości, a opiekunom dziękowała za serce, które wkładają w troskę o swoich podopiecznych. Danuta Siwak i Kazimiera Buszta nie kryły radości z obecności dzieci i wychowawców oraz z możliwości prezentacji prac.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Prace można oglądać do 17 września. Centrum Sportu i Kultury serdecznie zaprasza.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 33

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.