KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Ci, których nie było - zaproszenie na wystawę

Dodano:
garwolin - Ci, których nie było - zaproszenie na wystawę

''Ci których nie było'' - taki tytuł nosi wystawa, której wernisaż odbędzie się piątek 24 września o godzinie 18:00 w Galerii Kotłownia. Tym razem swoje prace zaprezentuje Magdalena Kulesza-Fedkowicz.

Podczas wystawy prezentowanej w Garwolinie artystka pokaże kilkadziesiąt prac, m. in rysunki, akwarele, obrazy malowane temperą i olejami. Łączy je wszystkie temat natury: korelacja między przyrodą a człowiekiem, przenikanie się światów, delikatność materii narażonej na unicestwienie. Cechuje te prace czysta gama kolorystyczna, różnorodna struktura, symbolika.

REKLAMA:


Artystka urodziła się w Żyrardowie w 1981 roku. Jest  absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Dyplom na krakowskiej ASP obroniła w 2008 roku w Pracowni Malarstwa u profesora Leszka Misiaka (oraz aneks z filmu animowanego w Pracowni Filmu Animowanego u profesora Jerzego Kuci). W 2015 roku uzyskała tytuł doktora sztuki. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Malarstwa na macierzystej uczelni. Zajmuje się twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku,rzeźby, filmu animowanego, site-specific, video. Zrealizowała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Animowanych za film „Podróż na wschód”, wyróżniona podczas V Piotrkowskiego Biennale Sztuki za pracę „Dobranoc przyjaciółko znad rzeki”oraz zdobywczyni wielu innych nagród.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja potrwa do 29 października.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.