KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Zapraszają na Dzień Seniora

Dodano:
garwolin - Zapraszają na Dzień Seniora

30 września na sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbędą się miejsko-powiatowe obchody Garwolińskiego Dnia Seniora. Do udziału w rozrywkowo-edukacyjnej imprezie zapraszamy seniorów z naszego miasta i powiatu. Wstęp wolny.

Co roku 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Marzena Świeczak -  burmistrz miasta Garwolina, Mirosław Walicki  - starosta powiatu garwolińskiego oraz mł. insp. Dariusz Król komendant powiatowy policji w Garwolinie serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i powiatu na Garwoliński Dzień Seniora. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 30 września o godz. 12.00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

- Dzień osób starszych ma nam przypominać o problemach starości i potrzebach seniorów, ma uświadamiać, że jesień życia może mieć wiele pięknych odcieni i barw. Wiek dojrzały to czas szczególny, wymaga też szczególnego podejścia do ludzi starszych. Otaczajmy ich opieką, dbajmy o ich bezpieczeństwo, aktywizujmy i nie zostawiajmy samych sobie, bo obecność drugiego człowieka to niezastąpiony lek na plagę współczesnego świata jaką jest samotność. Bądźmy razem podczas Garwolińskiego Dnia Seniora – podkreślają organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Garwolin, Powiat Garwoliński, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Klub Seniora w Garwolinie.

REKLAMA:


Czas pandemii spowodował, że wiele osób starszych boi się wychodzić z domu, zrezygnowało z aktywności kulturalnych i współistnienia społecznego. Pozostawanie w domu, może również generować zagrożenia. Policjantka podkom. Danuta Kalinowska przekaże seniorom na jakie sytuacje i zachowania ze strony otoczenia należy uważać, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób poradzić sobie z istniejącymi problemami. Renata Liszewska oraz Elżbieta Gugała z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie poinformują osoby starsze o tym, dlaczego warto zadbać o swoje zdrowie i dlaczego szczepienia są ważne. Psycholog Beata Lipińska przybliży seniorom w jaki sposób mogą radzić sobie ze stresem i jak mogą zadbać o swoje dobre samopoczucie. Iwona Poreda Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie opowie o ofercie instytucji czytelniczej dla seniorów i przybliży działanie urządzenia „Czytak PLUS” dla osób niedowidzących. Działania garwolińskiego Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Seniora w Garwolinie przybliży prezes Grażyna Makulec. Oprócz części edukacyjnej będzie także część rozrywkowa: Hymn seniorów w wykonaniu garwolińskiego zespołu “Chwilo Trwaj” i Sekstetu Garwolińskiego oraz spektakl “Pozytywka” w wykonaniu Teatru O!Mamy! Całość zwieńczy spotkanie integracyjne w ogrodzie.

Udział grup zorganizowanych prosimy zgłaszać do podkom. Danuty Kalinowskiej tel. 887 884 471.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.