KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Klub Dziecięcy Promyczek oficjalnie otwarty

Dodano:
garwolin - Klub Dziecięcy Promyczek oficjalnie otwarty

Dziś odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Dziecięcego w Starym Helenowie. Wydarzenie było doskonałą okazją do podziękowań osobom, które miały wkład w realizację projektu. Placówka dostępna jest da dzieci do lat trzech.


Zgromadzonych gości powitała Sylwia Szopa, zastępca wójta gminy Łaskarzew. Na uroczystości pojawili się m.in.: poseł  na Sejm RP Grzegorz Woźniak, kierownik delegatury Urzędu Województwa Mazowieckiego w Siedlcach Anna Kaszuba, wicestarosta garwoliński Marek Ziędalski,  przewodniczący rady powiatu garwolińskiego Waldemar Trzaskowski, burmistrz miasta Łaskarzew Anna Laskowska, przewodniczący rady gminy Łaskarzew Jerzy Błachnio, radni gminy Łaskarzew na czele z gospodarzem Maciejem Wróblem, kierownik gminnego Klubu Dziecięcego Promyczek w Starym Helenowie Renata Wojdat, sekretarz gminy Hanna Cichecka, kierownik GOPS w Łaskarzewie Marzena Bielecka, dyrektor GDK w Starym Helenowie Aldona Woźniak, dyrektor GBP w Nowym Pilczynie Agnieszka Baran, sołtys sołectwa Stary Helenów Benedykt Ragus, wykonawca robót przy klubie Jacek Zwierz.

Po przywitaniu gości głos zabrał wójt Marian Janisiewicz.
- Idea utworzenia Gminnego Klubu Dziecięcego na terenie gminy Łaskarzew pojawiła się już w ciągu ostatnich lat. Do chwili obecnej na terenie gminy Łaskarzew nie było bowiem placówki świadczącej usługi opieki nad dziećmi do lat trzech, dlatego rodzice zgłaszali potrzebę jej utworzenia. Z kolei budynek po byłej szkole w Starym Helenowie stał od kilkunastu lat niezagospodarowany i stanowił doskonałe miejsce do lokalizacji tego typu działalności. (…) W ciągu czterech miesięcy tego roku wyremontowaliśmy i przebudowaliśmy budynek. Podczas prac wymienione zostały instalacje hydrauliczne i elektryczne, utworzono instalację gazową. Powstały trzy sale zajęć z osobnymi łazienkami  szatniami wyposażone w klimatyzację. Na terenie wokół Klubu powstał plac zabaw oraz droga wjazdowa z kostki brukowej. Placówka została wyposażona w meble i sprzęt dla dzieci, kuchnię, zaplecza, biura i toalety. Zakupiliśmy dużo pięknych zabawek – mówił włodarz.

REKLAMA:


Zaproszeni goście gratulowali władzom gminy i lokalnej społeczności nowego obiektu. Poświęcenia placówki dokonał k.s Piotr Osiński.

Całkowita wartość zadania to 1 mln 31 tys. zł. Gmina otrzymała wsparcie  programu MALUCH + w kwocie 825 tys. zł, z przeznaczeniem na utworzenie 25 nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz 8 tys. z przeznaczeniem na funkcjonowanie placówki. Wkład własny gminy Łaskarzew to 206 tys. na utworzenie klubu oraz prawie 72 tys. na jego funkcjonowanie.

Ścieżkę ekologiczną wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie.

Dzięki zaangażowaniu radnego Macieja Wróbla oraz mieszkańców gminy, przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego na terenie wokół klubu powstanie ogród kieszeniowy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 73

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.