KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kliknął w link z fałszywego SMS-a i stracił pieniądze

Dodano:
garwolin - Kliknął w link z fałszywego SMS-a i stracił pieniądze

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod dostawców energii elektrycznej. Wysyłają fałszywe wiadomości sms z informacją o planowanym wyłączeniu prądu w związku z nieuregulowanymi płatnościami. Wczoraj mieszkaniec powiatu garwolińskiego po kliknięciu w załączony do wiadomości link i autoryzowaniu transakcji stracił ponad dwa tysiące złotych.

Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości sms, informując o rzekomych należnościach oraz wskazujące link do strony, na której można dokonać wpłaty. Podszywają się pod dostawców energii elektrycznej i informują o wszczęciu postępowania egzekucyjnego za niedopłatę do faktury. Otworzenie takiej strony może skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

REKLAMA:


Wczoraj w ten sposób został oszukany mieszkaniec naszego powiatu. Z jego zgłoszenia wynikało, że dostał wiadomość sms o zaległości w opłacie za energię elektryczną. Do treści dołączony był link, umożliwiający dokonanie płatności. Pokrzywdzony posłużył się nim i zalogował się na konto. Kiedy skontaktował się ze swoim bankiem dowiedział się, że z jego konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie ponad 2 tysięcy złotych. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił policjantów.

Wyjaśniamy okoliczności tej sprawy i przestrzegamy przed działającymi w sieci oszustami. Przede wszystkim po otrzymaniu podobnej wiadomości powinniśmy zweryfikować, czy sytuacja opisana w treści faktycznie nas dotyczy. Często działamy w pośpiechu i nieświadomi zagrożenia otwieramy załączony do treści link, który kieruje nas na fałszywe strony internetowe, umożliwiające logowanie do banku. Ten moment wykorzystują oszuści i wypłacają z konta nasze oszczędności. Pozornie niewielka kwota dopłaty może spowodować, że utracimy wszystkie zgromadzone na rachunku środki.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.