KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Poszli w nocy mrok

Dodano:
garwolin - Poszli w nocy mrok

18 września o godz. 18:00 rozpoczął się po raz jedenasty Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny ''...pójdę w nocy mrok...''. Celem nocnej wędrówki było upamiętnienie bohaterów i ofiar poległych w obronie Łaskarzewa 17 września 1939 roku, oraz wszystkich poległych podczas II wojny światowej.


Na rajd zapisało się 58 osób, jednak na wyjątkowo złą pogodę w tegorocznej edycji na starcie stawiły się 53 osoby w różnym przedziale wiekowym, podzielone na 6 grup, tj. m.in. Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa, Mieszko, Czarne Dinozaury, Różowe Landrynki, cuksy, turbo żelki. Najmłodsi uczestnicy mieli 8 lat.

Uczestnicy wydarzenia mogli wybrać pomiędzy czterema trasami biegnącymi w większości przez lasy i pola – krótką 16 km, średnią 18 km, trasą na orientację 25 km oraz trasę na orientację o długości 23 km, gdzie zadaniem było odnalezienie 9 punktów kontrolnych i spisanie poszczególnych kodów. W tym roku trasy przebiegały przez miejscowości Łaskarzew, Sośninka, Przychód, Lipniki, Lewików, Wanaty, Kolonia Dąbrowa, Aleksandrów.

Trasy pokonywane podczas rajdu nie są przypadkowo wybranymi drogami. Często pokrywają się z miejscami pamięci, mijamy wiele przydrożnych krzyży, kapliczek. Trasy łączyły się ze sobą w mniej więcej połowie w miejscowości Lewików, gdzie dzięki uprzejmości właściciela terenu pana Mateusza Pyl odbyło się wspólne ognisko, zabezpieczane przez strażaków z OSP Łaskarzew. Na uczestników czekała gorąca zupa przygotowana przez panią Todzię, gorąca herbata, pączki z piekarni „Żabczyńscy”oraz kiełbaski podarowane od sklepu „Top Market”. Drewno na ognisko dostarczył tartak „Waltar”. Pozostałymi sponsorami rajdu byli: Sklep Jedynka oraz drukarnia „Figaro”, która wydrukowała okolicznościowe broszury zawierające teksty historyczne oraz informacje o Rajdzie. Tegorocznym gadżetem dla uczestników była metalowa karta przetrwania zapakowana w etui, mieszcząca się w portfelu. Osoby, które ukończyły rajd otrzymały okolicznościowe emblematy z naszym logo wyprodukowane przez firmę „Hot Stamping”.

REKLAMA:


Przy jedenastu edycjach rajdu pierwszy raz pogoda „dała w kość” – deszcz padał nieustannie, woda płynęła drogami leśnymi, przedzierać się trzeba było przez błoto, zalane łąki, krzaki, co miało jeszcze większy wydźwięk założeń rajdu, który powinien wiązać się z trudem i wysiłkiem. Ten wysiłek był i jest naszym hołdem dla bohaterów wojny.

Organizatorami XI Łaskarzewskiego Pieszego Rajdu Nocnego było Stowarzyszenie „Pójdę w nocy mrok” w składzie: Piotr Żabczyński, Marian Żabczyński, Rafał Przybysz, Marek Wągrodzki, Tomasz Pytlarczyk, Eryk Laskowski oraz Henryk Dąbrowski ze Stowarzyszenia Centrum Integracyjno-Animacyjne.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i zapraszają za rok!


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 13

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

hahahaha (, #IP c2c4132c56) Odpowiedz

i będą spiewac https://www.youtube.com/watch?v=DjDSUqTcrv4