KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 września 2021 roku)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 września 2021 roku)

Rozpoczął się sezon grzewczy i strażacy musieli wyjechać już do 4 pożarów. W sobotę strażacy umożliwili ratownikom wejście do domu. Niestety okazało się, że mężczyzna nie żyje.


20 września 2021 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Zgórze

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Zgórze. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu proszku do komina oraz strąceniu sadzy i usunięciu jej przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Podebłociu
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Podebłociu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu proszku do komina oraz strąceniu sadzy i usunięciu jej przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

22 września 2021 r.

Pożar sadzy w kominie w miejscowości Władysławów

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Władysławów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, podaniu prądu proszku do komina oraz strąceniu sadzy i usunięciu jej przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


Pożar kotłowni w Lipówkach
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Lipówki. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody do pomieszczenia, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu w Garwolinie
Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu dostawczego w Garwolinie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu piany gaśniczej na palący się pojazd, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

25 września 2021 r.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i dachował. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych silach i nie odniosły obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w wykonaniu dostępu do budynku mieszkalnego w Garwolinie
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrzebie wykonania dostępu do budynku mieszkalnego w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na otwarciu okna i umożliwieniu wejścia do budynku zespołowi ratownictwa medycznego. Wewnątrz znajdował się mężczyzna, u którego stwierdzono zgon. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

zdjęcie: archiwum KG - OSP Wólka Ostrożeńska


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.