KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

UE wspiera termomodernizację Szkoły Podstawowej w Miastkowie Kościelnym

Dodano:
garwolin - UE wspiera termomodernizację Szkoły Podstawowej w Miastkowie Kościelnym

Dzięki funduszom europejskim w Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja energetyczna. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego na ten cel trafi ponad 900 tys. zł z UE. Dziś umowę o dofinansowanie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń.

Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym składa się z trzech części: łącznika i hali sportowej oraz przedszkola wraz z najstarszą częścią kompleksu, która zostanie zmodernizowana w ramach projektu. Aktualnie budynek znajduje się w złym stanie technicznym, posiada zużyte i niesprawne instalacje grzewcze.

REKLAMA:


W ramach inwestycji w szkole zmieniony zostanie sposób ogrzewania, wymienione zostaną okna i oświetlenie oraz zamontowane będą ogniwa fotowoltaiczne. Dodatkowo docieplone zostaną ściany zewnętrzne budynku oraz stropodachów.

Tytuł projektu: „Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym”
Beneficjent: Miastków Kościelny
Całkowita wartość projektu: 1 614 537,22 zł
Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 900 468,27 zł
Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wyborca PiS (, #IP c27c3aa097) Odpowiedz

wstyd, wstyd, wstyd. branie pieniędzy do brukselskiego okupanta jest wstydem. polexit natychmias