Garwolin Sport

Ścigali się podczas VIII Memoriału Piotra Ekierta

Dodano:
garwolin - Ścigali się podczas VIII Memoriału Piotra Ekierta

W niedzielę 3 października w Uninie wystartował VIII Memoriał Piotra Ekierta. Impreza ściągnęła do naszego powiatu pasjonatów kolarstwa także z różnych miejsc Polski.


Tegoroczna edycja odbyła się pod honorowym patronatem burmistrz miasta Garwolina Marzeny Świeczak, wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka, wójta gminy Górzno Waldemara Sabaka oraz starosty powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego.

Celem sportowej imprezy było w szczególności upamiętnienie Piotra Ekierta i osób zasłużonych dla rozwoju kolarstwa w Garwolinie. Memoriał przypomina o tym, że kolarstwo i turystyka rowerowa były jego i są działaczy GSK Horyzont i kolarzy z powiatu szczególną pasją.

W ramach VIII Memoriał im. Piotra Ekierta w niedzielę o godz. 9:00 na cmentarzu parafialnym w Garwolinie wspólnie z rodziną i przyjaciółmi Piotra Ekierta, Marzena Świeczak - burmistrz miasta Garwolin, Mirosław Walicki - starosta powiatu garwolińskiego, Klub Seniora przy CSiK w Garwolinie i Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie "Horyzont" zapalili znicze na grobie Piotra Ekierta. Godzinę później z Garwolina wyruszył honorowy przejazd trasą „Ekiertówką” z udziałem seniorów i seniorek z Klubu Seniora w Garwolinie.

Zmagania kolarskie rozpoczęły się już w samo południe przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Uninie. W wyścigu mogli wykazać się najmłodsi kolarscy pasjonaci. W zależności od wieku rywalizowali ze sobą na trasach o dystansie 1, 2 lub 3 km. Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich dziewczynek i chłopców biorących udział w wyścigu medale, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody. Tuż przed startem wyścigu głównego oficjalnie otworzyli go organizatorzy i patroni honorowi wydarzenia. Memoriał wystartował o 13:00 w kategorii Rower Szosowy, a tuż za nim Rower Dowolny. Kolarze, zarówno panie jak i panowie, mieli do pokonania 1, 2 lub 3 okrążenia o dystansie 20, 40 lub 60 km. Trasa jednego okrążenia rozpoczynała się przy szkole w Uninie, następnie kolarki i kolarze ruszyli w kierunku Reducina przez lasy unińsko-sławińskie, by po przejechaniu około 5 km skręcić na Chęciny. Dalej Zgórze, Przykory, Łętów i znowu Unin.

REKLAMA:


VIII Memoriał im. Piotra Ekierta Klasyfikacja medalowa w kategoriach dziecięcych ROWER  DOWOLNY:
KATEGORIA DZIECI 0-6 lat dystans 1km
Dziewczynki
 1 miejsce Natalia Maj
 2 miejsce Maja Piętka
Chłopcy
 1 miejsce Staś Dorosz
 2 miejsce Jakub Kociszewski
 3 miejsce Grześ Wyglądała
DZIECI 7-11 LAT dystans 2km
Dziewczynki
 1 miejsce Blanka Balcerzak
 2 miejsce Aleksandra Piłka
 3 miejsce Julia Pstrąg
Chłopcy
 1 miejsce Przemysław Maj
 2 miejsce Nikodem Sionek
 3 miejsce Wiktor Węgrzyn
DZIECI 12-15 LAT dystans 3km
Dziewczynki
 1 miejsce Maria Jończyk
 2 miejsce Barbara Siwek
Chłopcy
 1 miejsce Błażej Krogulec
 2 miejsce Jakub Piłka
 3 miejsce Aleksander Popik

Klasyfikacja medalowa kategoriach rower dowolny i rower szosowy  kobiety i mężczyźni:
KATEGORIA ROWER DOWOLNY KOBIETYOPEN dystans 20km
1 miejsce Kinga Włodarczyk
2 miejsce Olga Staniszewska
3 miejsce Katarzyna Latuszek
KATEGORIA ROWER DOWOLNY MĘŻCZYŹNI OPEN dystans 20km
1 miejsce Karol Ostrzyżek
2 miejsce Bartłomiej Garnek
3 miejsce Wiesław Głodek
KATEGORIA ROWER SZOSOWY KOBIETY OPEN dystans 40km
1 miejsce Magdalena Kizerwetter-Świda
2 miejsce Dominika Szpilka
3 miejsce Agnieszka Flont
KATEGORIA ROWER SZOSOWY JUNIOR  dystans 40km
1 miejsce Bartosz Skwarek
2 miejsce Oskar Barański
3 miejsce Tobiasz Wirtek
KATEGORIA ROWER SZOSOWY M20  dystans 60km
1 miejsce Mateusz Mikulski
2 miejsce Hubert Belkiewicz
3 miejsce Błażej Koput
KATEGORIA ROWER SZOSOWY M30  dystans 60km
1 miejsce Grzegorz Jazurek
2 miejsce Paweł Teter
3 miejsce Krzysztof Smyczyński
KATEGORIA ROWER SZOSOWY M40  dystans 60km
1 miejsce Radosław Rękawek
2 miejsce Michał Maj
3 miejsce Rafał Niemczyk
KATEGORIA ROWER SZOSOWY M50  dystans 40km
1 miejsce Jacek Piekut
2 miejsce Rafał Rajewski
3 miejsce Grzegorz Kasprzak
KATEGORIA ROWER SZOSOWY M60  dystans 40km
1 miejsce Jacek Dziewiela
2 miejsce Stanisław Skolimowski
3 miejsce Henryk Górski
KATEGORIA ROWER SZOSOWY M70+  dystans 40km
1 miejsce Andrzej Polak

VIII Memoriał im. Piotra Ekierta Premie lotne  kobiety i mężczyźni:
PREMIA LOTNA W KATEGORII KOBIETY OPEN
1 miejsce Magdalena Kizerwetter-Swida
2 miejsce Dominika Szpilska
3 miejsce Agnieszka Flont
PREMIA LOTNA W KATEGORII M20, M30, M40,
1 miejsce Paweł Teter
2 miejsce Mirosław Jawnik
3 miejsce Grzegorz Jazurek
PREMIA LOTNA W KATEGORII M50, M60, M70+, JUNIOR
1 miejsce Bartosz Skwarek
2 miejsce Oskar Barański
3 miejsce Tobiasz Wirtek

Współorganizatorami wydarzenia byli: miasto Garwolin, powiat garwoliński, gmina Garwolin, gmina Górzno, Stowarzyszenie Truchtacz.pl, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Partnerami wydarzenia byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Uninie, Klub Seniora w Garwolinie, Maluszkowcy Garwolin, Ochotnicze Straże Pożarne z Unina, Chęcin, Zgórza, Przykór, Goździka, Głoskowa, Policja Garwolin, zabezpieczenie medyczne, Pepek-Sport Garwolin, Brüggen Polska, Polargos, Pixel Drukarnia, Parafia w Uninie.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Piotr Ekiert – zasłużony dla miasta i powiatu garwolińskiego sportowiec, organizator turystyki, społecznik, nauczyciel i wychowawca dzieci i młodzieży.

Od 1962 roku był zawodnikiem, a później grającym trenerem Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga”. Na kilka lat związał się z Promnikiem Łaskarzew, a później powrócił do “GKS Wilga, gdzie był działaczem sportowym, a także trenerem drużyn młodzieżowych, seniorskich i oldboys.
Był wieloletnim członkiem Zarządu Powiatowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i ratownikiem, nauczycielem wychowania fizycznego, a także instruktorem w sanatorium neuropsychiatrycznym w Garwolinie, gdzie pracował z dziećmi uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.

Organizował obozy sportowe m.in. piłkarskie, kolarskie, narciarskie. Był założycielem i prezesem Turystycznego Klubu Kolarskiego „Starówka” Garwolin. Organizował biegi narciarskie w słynnej „Ekiertówce” w Sławinach, nazywanej przez niektórych garwolińskimi Jakuszycami.
Odznaczony m.in. brązowym Krzyżem Zasługi od prezydenta RP za całokształt pracy, tytułem „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego” w 2008 roku oraz tytułem „Zasłużony dla Miasta Garwolina” nadanym pośmiertnie w 2018 roku.

Zmarł 7 września 2014 roku w trakcie przygotowań do kolejnej imprezy kolarskiej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 308

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

podsumowanie (, #IP 807795804e) Odpowiedz

fotka 291... po lewo pani złotowłosa to z miasta - zastępuje burmistrz która nie ma czasu widać, a pani po prawo (ta przy nadziei...chyba) to z miasta czy starostwa? kogo zastępuje? widać włodarze rozdają naszą kasę na nagrody i sami mają gdzieś uczestników