reklama

O skutkach zdalnej edukacji i o tym jak zachować stacjonarną szkołę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

O skutkach zdalnej edukacji i o tym jak zachować stacjonarną szkołę - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Garwolina14 października do Garwolina przyjedzie lider Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do Szkół Adam Mazurek, którzy przedstawi raporty o tym jak zdalna edukacja wpływa na uczniów. Adam Mazurek pomaga rodzicom, dyrektorom szkół i nauczycielom w utrzymywaniu edukacji stacjonarnej, zgodnie z istniejącymi przepisami prawa. Jak zdalna edukacja wpływa na dzieci i jak zadbać, by dzieci rozwijały się intelektualnie, społecznie i emocjonalne podczas stacjonarnej edukacji, dowiecie się Państwo już 14 października.
reklama

Spotkanie zainicjowała nieformalna grupa rodziców z Garwolina PARENTES Razem dla dzieci. Na wydarzenie może przyjść każdy. W szczególności zaproszeni mogą czuć się dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice uczniów. Wstęp wolny.




Nie wszystkie szkoły w Polsce się zamknęły
W Polsce istnieją szkoły, które w czasie covidowych restrykcji były zamknięte przez zaledwie kilka tygodni, a nie przez wiele miesięcy. Lockdownu oświatowego nie utrzymała m. in. elitarna żydowska szkoła Lauder-Morasha, do której chodziły dzieci premiera Morawieckiego. Zawieszenia zajęć stacjonarnych uniknęła też katolicka szkoła w Tarnowie, a katolicka szkoła w Radości dla dzieci z klas I-III była zamknięta przez tydzień. W bieżącym roku szkolnym, po konsultacji z prawnikami, placówka nie zamierza zamykać swoich drzwi także dla starszych uczniów. Takie praktyki są stosowane również w szkołach publicznych.

Dyrektor szkoły nie musi jej zamykać!
Zgodnie z oficjalnymi wytycznymi MEiN, MZ, GIS, dyrektor szkoły MOŻE, NIE MUSI zamknąć szkołę/klasę i zmusić uczniów do e-nauki po wykryciu wirusa w swojej placówce. To bardzo ważna informacja, która podważa dotychczasową narrację, że w takiej sytuacji o wszystkim decyduje jednoosobowo sanepid. Zgodnie z wytycznymi dostępnymi na stronie MEiN: ''Jednocześnie dyrektor szkoły, w związku z zagrożeniem zdrowia uczniów, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość ''.
@@@
- Mądry i odpowiedzialny dyrektor, znający skutki zamykania szkół i izolowania dzieci, powinien więc korzystać ze swoich narzędzi. Dla dobra uczniów, którym nie wolno ponownie bezpodstawnie odbierać edukacji, opieki i wychowania. Z wytycznymi MEiN, MZ i GIS można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.gov.pl/web – zachęca lider Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do Szkół Adam Mazurek.

Spotkanie już 14 października
Adam Mazurek, Garwolin odwiedził już we wrześniu. Lider Ogólnopolskiego Strajku „Dzieci do szkół” przedstawił raporty o zdalnej edukacji i wytłumaczył zebranym rodzicom jak walczyć o stacjonarną szkołę. Mieszkańcy powiatu obecni na prelekcji bardzo dobrze wspominają wystąpienie Mazurka. - Spotkanie poprawiło mi humor. Okazuje się, że jeszcze sporo możemy zrobić dla naszych dzieci - mówi jeden z uczestników wydarzenia.

Kolejne spotkanie z Adamem Mazurkiem odbędzie 14 października w CSiK przy. Ul.Nadwodnej (kawiarenka na piętrze) o godzinie 17.00. Na spotkaniu będzie można nabyć książkę Adama Mazurka ''Dziennik pedagoga szkolnego. Czyli jak przetrwać na wojnie z systeme .


---------------------------------
Adam Mazurek - pedagog, były nauczyciel, analityk, researcher, lider i organizator Ogólnopolskiego Strajku "Dzieci do szkół!"

Prowadzi facebookową grupę Ogólnopolski Strajk „Dzieci do szkół!”. Jest prelegentem na wielu wydarzeniach dotyczących oświaty, organizowanych w Polsce.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo