KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Artystyczne poranki: O najwspanialszym pośpiechu

Dodano:
garwolin - Artystyczne poranki: O najwspanialszym pośpiechu

Po długiej przerwie wracają ''Artystyczne poranki'', czyli niedzielne spotkania z teatrem dla dzieci i rodziców. Już 17 października na scenie Centrum Sportu i Kultury wystąpi Teatr Barnaby z Gdańska.

Teatr Barnaby to teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: „Baśń o rycerzu bez konia”, „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa”, “O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, „Calineczka”. Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Przedstawienia teatru lalkowego zaprezentowane przez Teatr Barnaby można zobaczyć także na licznych festiwalach, takich jak Feta Gdańsk, Frytka OFF Częstochowa, GO Augustów, Oblężenie Malborka, Ulicznicy Gliwice i wiele innych.

REKLAMA:


17 października widzowie w Garwolinie będą mogli obejrzeć bajkę autorstwa znanej czeskiej pisarki Bożeny Nemcowej „O najwspanialszym Piecuchu.” To historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie”. Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu Totoszu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się z niejednym smokiem oraz rozwziązuje liczne zagadki.

Spektakl jest odgrywany w formie teatru figur drewnianych, wykonanych ręcznie z drewna lipowego.

Artystyczne poranki – Teatr Barnaby „O najwspanialszym Piecuchu”
17 października 2021, godz. 10:30
sala widowiskowa Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie
Bilety: 14 zł – do kupienia online lub w sekretariacie CSiK


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.