KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pieski w pudełku porzucone przy drodze

Dodano:
garwolin - Pieski w pudełku porzucone przy drodze

Czytelniczka Katarzyna znalazła przy drodze w Sulbinach 6 szczeniaczków w pudełku po butach. - Osoba, która je tam porzuciła skazała je na śmierć - zauważyła Czytelniczka.

- W dniu 12 października wybrałam się z psem na spacer. Idąc ulicą Starowiejską w Sulbinach mój pies zaczął mnie ciągnąć w stronę zarośli. Nie dawał się odciągnąć. Podeszłam bliżej i w trawie około 2-3 metrów od drogi leżało pudełko po butach. Ze środka dochodziło kwilenie. Po otwarciu zobaczyłam 6 małych szczeniaczków. Pieski świeżo urodzone, jeszcze ślepe. Osoba która je tam porzuciła skazała je na śmierć. Zbliżał się wieczór, była godzina 17:50, robiło się już bardzo zimno. Pieski nie dałyby rady przeżyć w zimnie do rana – relacjonuje Czytelniczka Katarzyna.

Zdarzeniem zajęła się policja, która przyjechała na miejsce. W tej sprawie będzie prowadzone dochodzenie. Pieski zostały już zabezpieczone przez odpowiednie służby. - Nie wiem czy będą potrafiły jeść karmione sztucznie, bo są małe – martwi się nasza Czytelniczka.

REKLAMA:


Wiadomość do naszej redakcji Czytelniczka zakończyła smutnym stwierdzeniem:
- W dobie wszechobecnego dostępu do portali społecznościowych, tak trudno jest odchować szczeniaki miesiąc czy dwa a potem udostępnić post: „Oddam psa”? Biorąc do siebie czworonoga trzeba o niego zadbać. W dzisiejszych czasach są środki zabezpieczające sukę przed ciążą. A nawet jeśli już się zdarzy, chyba można spróbować rozdać psy, a nie zostawić na pastwę losu i skazać na śmierć.

Czytelniczka dołączyła też apel: - Gorąca prośba o wsparcie i odzew. Jeśli ktokolwiek widział coś lub może wnieść coś do sprawy proszę o kontakt z komendą w Garwolinie. Nauczmy ludzi ponosić odpowiedzialność.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Lament nad szczeniakami (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Jakby na pszoku można było oddać takie niepotrzebne zwierzęta to nikt by nie kombinował jak się ich pozbyć. Jeden pies czy kot w domu wystarczy a nie wielka hodowla nie wiadomo w jakim celu. Może nich miłośnicy zwierząt zrobią okno życia dla pieska czy kotka i normalni ludzie z chęcią im takie zwierzaki podrzucą.

(, #IP 48c636484e) Odpowiedz

Normalni ludzie wiedzą, że można panować nad rozmnażaniem się zwierząt między innymi poprzez sterylizację

Szczeniaki (, #IP 88005f6f9b) Odpowiedz

Trzeba było sterylizować,a nie chamskie łby na wsi z dawien dawna nauczone topić lub zakopać żywcem. Skończyły się czasy gdzie wszystko było za free,chcesz psa czy kota to dbaj i pilnuj pacanie.

Psiak (, #IP 88005f6f9b) Odpowiedz

To zwykłe ku..stwo, ludzie mają naj..ne w głowach,w taki sposób pozbywać się zwierząt,co by to nie było. Takie małe szczeniaczki to nie Hanka Mostowiak,ze muszą zginąć w kartonie.

EMKA (, #IP 2ed9ce4f84) Odpowiedz

Jak bliska mi Twa ideologia brother...