Ciekawe tematy z Garwolina

Wpłacił 2 tys. zł a kosiarki nie otrzymał

Dodano:
garwolin - Wpłacił 2 tys. zł a kosiarki nie otrzymał

Choć policjanci często radzą, jak nie stać się ofiarą internetowego oszusta, wciąż zdarzają się sytuacje, w których osoby tracą pieniądze podczas zakupów. Mieszkaniec naszego powiatu stracił 2 tysiące złotych, wpłacając zaliczkę za towar zakupiony w sieci, którego do tej pory nie otrzymał. Dlatego ponownie policja przypomina i radzi, jak nie dopuścić do takich sytuacji.

Kilka dni temu do garwolińskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu, który został oszukany podczas zakupów na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. Pokrzywdzony mężczyzna przez Internet znalazł ofertę sprzedaży kosiarki ogrodowej znanej marki. Warunkiem realizacji zamówienia było dokonanie wpłaty zaliczki dwóch tysięcy złotych na wskazane przez sprzedającego konto. Pokrzywdzony przelał pieniądze, jednak zamówionej maszyny nie otrzymał. Nie powiodły się również wielokrotne próby nawiązania kontaktu ze sprzedającym.

REKLAMA:


Podczas zakupów, dokonywanych w sieci, zawsze należy kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Cyberprzestępcy najczęściej wykorzystują naszą naiwność, a nie zaawansowane oprogramowanie czy nowe technologie. Dlatego policjanci kolejny raz radzą:
    • Zanim dojdzie do transakcji, warto dokładnie zweryfikować sprzedającego - sprawdzić, od jakiego czasu prowadzi swoją działalność, ewentualnie czy jest ona  zarejestrowana, a także czy odbiera połączenia telefoniczne bądź maile.
    • Podczas zakupów na aukcji internetowej, przeczytajmy komentarze o sprzedawcy. Brak komentarzy pozytywnych lub ich niewielka ilość powinna wzbudzić naszą czujność. Starajmy się unikać zakupów oraz sprzedaży przedmiotów poza aukcją.
    • Zwracajmy uwagę na cenę, za jaką możemy dokonać zakupu. Zbyt niska cena powinna wzbudzić naszą czujność.
    • Sprawdźmy, czy istnieje możliwość zakupu towaru z opcją zapłaty przy odbiorze. Wtedy będziemy mieć pewność, że płacimy za towar, który fizycznie otrzymujemy.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.