Wiadomości z Garwolina

130 mln zł trafi na inwestycje w powiecie w ramach Polskiego Ładu

Dodano:
garwolin - 130 mln zł trafi na inwestycje w powiecie w ramach Polskiego Ładu

Dziś dobre wiadomości dla samorządów z powiatu garwolińskiego, które otrzymały łącznie ponad 130 mln zł z rządowego programu Polski Ład. W I naborze sam powiat garwoliński otrzymał ponad 17 mln zł na przebudowę infrastruktury drogowej. Sprawdź pełną listę dotacji. Nie ma jednak nic za darmo...W ramach Polskiego Ładu samorządy z powiatu garwolińskiego otrzymają łącznie ponad 130 mln zł na inwestycje.
Powiat – 17 mln 147 tys. zł
miasto Garwolin – 7 mln 90 tys. zł
miasto Łaskarzew – 10 mln 70 tys. zł
Żelechów 12 mln 350 tys. zł
Pilawa – 5 mln 339 tys. zł
Wilga – 9 mln 885 tys. zł
Borowie – 6 mln 650 tys. zł
gmina Garwolin 10 mln 559 tys. zł
Górzno – 9 mln zł
Łaskarzew – 7 mln 125 tys. zł
Maciejowice 12 mln 350 tys. zł
Miastków Kościelny 4 mln 990 tys. zł
Parysów – 4 mln 940 tys. zł
Sobolew 1 mln 871 tys. zł
Trojanów 10 mln 640 tys. zł

W dzisiejszej konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, w której zostały ogłoszone wyniki wzięli udział starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki oraz wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski.

REKLAMA:


Słono zapłacimy
Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie ma nic za darmo. Inflacja w Polsce już teraz jest bardzo wysoka a nowe podatki krajowe i unijne jeszcze ją zwiększą. Rząd PiS wprowadził i podniósł ponad 40 podatków (zwanych opłatami, składkami i daninami).
- Rośnie dług Polski. Zarówno ten krajowy, jak i zagraniczny. Według polskiej metodologii przekroczył 1,15 bln zł. Jeszcze gorzej wygląda bilans liczony według zasad międzynarodowych – podaje money.pl.

- W latach 2020-21 zadłużenie Polski zwiększy się o 433 mld zł, czyli mniej więcej o 11 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka. Z prognozy Ministerstwa Finansów wynika, że na koniec tego roku dług publiczny wyniesie prawie 1,5 bln zł – napisał w kwietniu serwis money.pl.


Rząd PiS zgadza się na wszystkie nowe podatki i opłaty unijne, zgodził się też na wspólny unijny dług. Już teraz ekonomiści straszą cenami paliw w wysokości 8 zł za litr, po wejściu unijnego podatku Fit for 55. PiS przedstawił plan likwidacji kopalni i elektrowni węglowych, co spowoduje jeszcze wyższe ceny. Do produkcji energii i ciepła, w Polsce ma być wykorzystywany głównie gaz, którego Polska nie ma.

Nie wiadomo jeszcze ile wyniesie w przyszłym roku nieodliczalna od podatku składka zdrowotna. Eksperci przewidują, że pomimo planowanej obniżki podatków, przedsiębiorcy i nie tylko oni, wpłacą jednak więcej do budżetu państwa.

zdjęcia: FB Powiat Garwoliński, Money.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dotacje (, #IP 9e1f493b81) Odpowiedz

W wildze jest fajnie.Od roku jest dotacja na żłobek i rada nie umie jej wykorzystać bo dotacja jest załatwiona przez Panią wójt. Ale z polskiego ładu to pani przewodnicząca rady ,obwieszcza i chwali się ludziom.

Jak w życiu (, #IP 4ccf66bd57) Odpowiedz

Zawsze jedno jądro jest większe ;)))

bedok (, #IP 2cd1d876f8) Odpowiedz

Ano niezłe jaja

Nicola (, #IP a8dfcfa832) Odpowiedz

milczeć garwolińscy wyznawcy PiS i ojca Rydzyka, jak głosowaliście tak macie. jeśli sądzicie, że ktokolwiek z was zobaczy te pieniądze to jesteście w grubym błędzie. one już rozdzielone są wśród wiadomych osób, dla was niepiśmienne baranki tylko podwyżki i nowe podatki. ale nie żal mi was.

Rzygam jak widzę (, #IP 4ccf66bd57) Odpowiedz

Te dwie miernoty włażące tak głęboko aż tylko sandały widać....

Obiecanki cacanki (, #IP 90452bfc25) Odpowiedz

Z kąd te pieniądze UE jeszcze nie dała.Paliwo i gaz tanie tylko akcyza z kosmosu.To etap obietnic.

Nie da się już tego słuchać......... (, #IP e4e80e0c00) Odpowiedz

Jaki ład. Co PIS zarobił te pieniądze i teraz chce rozdać je ludziom. Nie !!!! Doi wszystkich podatkami, składkami i innymi daninami. Zadłuża nasz kraj i rozdaje nasze własne pieniądze. A to wszystko tylko po to aby ludzie na nich zagłosowali w przyszłych wyborach aby mogli być dalej przy korycie. Ot cała tajemnica. A inflacja szaleje. Wystarczy iść do sklepu.Jak tak dalej pójdzie będzie dramat. Naprawdę po raz pierwszy w swoim dorosłym życiu boję się o to co może nas wszystkich czekać.

miasto Garwolin – 7 mln 90 tys. zł (, #IP 05f92c9526) Odpowiedz

a precyzyjnie dokładni na co ?

Bedok (, #IP c6008d97dc) Odpowiedz

Właśnie konkretnie na jakie ulice drogi???