Wiadomości z Garwolina

W sklepie, w autobusie, w kościele. Gdzie jeszcze kontrole maseczkowe?

Dodano:
garwolin - W sklepie, w autobusie, w kościele. Gdzie jeszcze kontrole maseczkowe?

Policjanci nadal prowadzą akcje mające na celu sprawdzenie, czy przestrzegamy obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego. Sypią się mandaty i to na coraz wyższe kwoty.

Policjanci nadal prowadzą akcje mające na celu sprawdzenie, czy przestrzegamy obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego. Sypią się mandaty i to na coraz wyższe kwoty.

- Policjanci sprawdzają również osoby przebywające na kwarantannie. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie - przekazują policjanci.

Mundurowi zapewniają, że każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń.

REKLAMA:


- Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką - przypominają służby i proszą, by nie lekceważyć nadal obowiązujących obostrzeń i zakładać maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami.

Funkcjonariusze zaznaczają, że usta i nos obowiązkowo zasłaniamy maseczką:

  • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
  • w autobusie, tramwaju i pociągu,
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
  • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
  • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
  • w kinie i teatrze,
  • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
  • w kościele i szkole, na uczelni
  • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).
W przypadku lekceważenia obostrzeń, policjanci zapewniają, że nadal będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Jak kończą się rozprawy związane z ukaraniem np. za brak maseczki? O tym w wywiadzie: Radca prawny Anna Kubala: Trzeba walczyć z systemem. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy coraz bardziej ograniczani.

Fot. Policja.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Babcia (, #IP de8a7833ac) Odpowiedz

W niedziele , w kościele zobaczcie co się dzieje!!!Korona wszędzie. I przy ołtarzu😇