Wiadomości z Garwolina

Wyróżnienia dla członków ZNP przy okazji obchodów DEN

Dodano:
garwolin - Wyróżnienia dla członków ZNP przy okazji obchodów DEN

20 października w POS w Miętnem odbyło się pełne śmiechu, wspomnień i rozmów spotkanie braci związkowej Oddziału ZNP w Garwolinie. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie, należący do związku 60 lat oraz ci, którzy są w nim od kilku miesięcy.

W spotkaniu w Miętnem uczestniczyli: Tomasz Korczaka - prezes Okręgu Mazowieckiego ZNP, Stanisława Prządka- honorowy członek ZNP i wieloletnia poseł na Sejm RP, Grzegorz Woźniak - poseł na Sejm RP, Mirosław Walicki - starosta powiatu garwolińskiego, Marek Ziędalski - wicestarosta powiatu garwolińskiego, Marzenę Świeczak - burmistrz miasta Garwolina.

W trakcie wydarzenia uhonorowani zostali zasłużeni działacze z ponad 60 i 50 - letnią przynależnością do ZNP: Stefania Wojtyś, Helena Pałyska, Barbara Rosłaniec, Henryka Wiechetek, Genowefa Ługowska, Zofia Chomicz, Klemens Ptach, Halinę Babik, Danutę Klinert - Różańska, jak również Izabela Odziemczyk - Dadas - honorowy profesor oświaty - pierwsza w powiecie i w regionie siedleckim. Beata Rękawek i Anna Królikowska zostały odznaczone medalem KEN. W spotkaniu udział wzięła też Alicja Soszka - najbardziej kreatywna nauczycielka języka angielskiego na Mazowszu i Anna Liszewska - czwarty raz nagrodzona przez marszałka Adama Struzika za pełnienie opiekuna stypendystów.

REKLAMA:


Wiele ciepłych słów popłynęło od gości wydarzenia. - Słowa wdzięczności i podziękowań mają dla nas wielkie znaczenie, szczególnie teraz kiedy rząd nie potrafi nas - nauczycieli zauważyć i docenić – zaznacza prezes Oddziału ZNP w Garwolinie Halina Poszytek.

Nie zabrakło wspomnień o tych, którzy odeszli w ostatnim czasie: dr Halinie Duczmal - Pacowskiej - ostatniej nauczycielce TON na Ziemi Garwolińskiej, niezapomnianym Józefie Siarkiewiczu, Leokadii Szostak - prezes Oddziału ZNP w Garwolinie i innych młodych nauczycielkach: Kasi Buksinskiej, Kasi Dziermańskiej czy Hannie Kowalczyk. Ucztę duchową przygotował Andrzej Szałas czytając swoje wiersze i uczennica Adrianna Cybulska śpiewając i grając na harfie.

źródło i zdjęcia: FB Halina Poszytek, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 33

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ten rząd... (, #IP cdd0d66cdb) Odpowiedz

Cyt. szczególnie teraz kiedy rząd nie potrafi nas - nauczycieli zauważyć i docenić – zaznacza prezes Oddziału ZNP w Garwolinie Halina Poszytek. Tak, najbardziej nas zauważało i doceniało SLD.