Garwolin Sport

Wysoka forma Emilii Mazek

Dodano:
garwolin - Wysoka forma Emilii Mazek

7 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Ulicznym, na dystansie 5 kilometrów. Dobry start w tej rywalizacji zaliczyła Emilia Mazek. Cztery dni później zawodniczka z Garwolina zdobyła złoto w Nieporęcie.


Aby uniknąć tłoku na trasie zawodników podzielono,  w zależności od poziomu sportowego, na 7 grup, przy czym w dwóch ostatnich seriach biegali zawodnicy, którzy posiadali minimum II klasę sportową. Emilia Mazek, która legitymuje się I klasą sportową, wystartowała razem  z najlepszymi polskimi  zawodniczkami w 6 serii. Nasza biegaczka zajęła w tym elitarnym gronie wysokie, VIII miejsce, ale uzyskany czas, 17 minut i 57 sekund, nie w pełni ją zadowalał.

REKLAMA:


- Uczestnicy Mistrzostw Polski mieli do pokonania pięć, okrążeń, a każde z nich liczyło jeden kilometr. W dniu imprezy wiał silny, chłodny wiatr, a na dystansie około 300 metrów mocno dawało w twarz. Moja, drobnej postury zawodniczka, właśnie na tych odcinkach straciła dużo cennego czasu, stąd też uzyskała nieco słabszy rezultat
- komentuje trener Stanisław Buszta.

Cztery dni później, niezmordowana biegaczka „Wilgi” Garwolin, wystartowała w V Biegu Niepodległości w Nieporęcie, w którym nie znalazła godnych siebie rywalek i po samotnym biegu zdobyła złoty medal, na posiadającej atest trasie 10 kilometrów, w bardzo dobrym czasie 36 minut i 34 sekund. Za dwa tygodnie czeka Emilkę start w Przełajowych Mistrzostwach Polski Seniorek w Tomaszowie Lubelskim, gdzie prawdopodobnie pobiegnie na dystansie 6 kilometrów.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.