Garwolin Sport

Patriotyczne medale biegaczy ''Wilgi''

Dodano:
garwolin - Patriotyczne medale biegaczy ''Wilgi''

Pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków, odbyły się w mieście nad Krzną, XXIX Biegi Niepodległości, w których wzięło udział prawie 500 zawodników z okolicznych powiatów. Taki bowiem limit otrzymali organizatorzy i wielu chętnych, którzy opóźnili się ze zgłoszeniem, odeszło z przysłowiowym kwitkiem. W zawodach świetnie spisali się biegacze Wilgi Garwolin.O godzinie 12.oo  odśpiewano wszystkie zwrotki hymnu państwowego, a następnie odbyło się 12 biegów , począwszy od biegu „Krasnala” dla przedszkolaków – 150m, a skończywszy na biegu głównym, na dystansie 4.400m. Z dużymi sukcesami wystąpili w łukowskiej, patriotycznej imprezie, biegacze „Wilgi” Garwolin. Plonem startu 15-osobowej ekipy były 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale oraz 7 miejsc w pierwszej ósemce.  

W punktacji łącznej szkół średnich, bezapelacyjne zwycięstwo odniosła ekipa Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Garwolina i to właśnie ona otrzymała z rąk burmistrza miasta, pana Piotra Płudowskiego, okazały puchar, który odebrała Karolina Kucharska, pełniąca rolę kapitana sportowego zespołu z ulicy Długiej. Najmłodszą biegaczką ekipy  z Garwolina, była 5 letnia Alicja – bieg „Krasnala” , z usportowionej rodziny państwa Kucharskich z Unina, a seniorem, Krzysztof Latuszek z Miętnego,  kategoria open 4.400m .

REKLAMA:


Wszyscy uczestnicy otrzymali  z rąk organizatorów pamiątkowe numery startowe, a po biegu medale, ponadto można było skorzystać                                   z gorącego posiłku. Najlepsze trójki z każdego biegu, nagradzane były dodatkowo dyplomami i wartościowymi upominkami.

Medale dla naszych barw zdobyli:
Lidia Czarnecka – SP nr 5 w Garwolinie – 600m dzieci starszych – złoty medal
Aleksandra Borkowska – LO Garwolin – 1100m juniorek – złoty medal
Jacek Febert – LO Garwolin – 1600m juniorów – złoty medal
Karolina Kałaska – SP w Michałówce – 1100m młodziczek – srebrny medal
Olga Świesiulska – LO Garwolin – 1100m juniorek srebrny medal
Daniel Sierański – LO Łaskarzew – 1600m juniorów – srebrny medal
Alicja Świesiulska –  LO Garwolin 1100m – juniorek – brązowy medal

- W Łukowskich Biegach Niepodległości uczestniczymy już od 7 lat i zawsze przyjmowani jesteśmy z dużą życzliwością. Już po pierwszym naszym starcie, otrzymujemy zawsze od organizatorów zaproszenia i grzechem byłoby nie wystartować w tej imprezie, która ma taki patriotyczny charakter. Dodatkowo mobilizują doskonałe przygotowanie zawodów i dobre wyniki moich podopiecznych, którym zazwyczaj towarzyszą rodzice. Tak było i w tym roku. Pragnę więc podziękować państwu Kucharskim, Świesiulskim, Kołnierzakom, Latuszkom i Czarneckim, za pomoc w organizacji  wyjazdu do Łukowa - uzupełnia trener ekipy, Stanisław Buszta.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.