Rozrywka | Kultura Garwolin

Garwolińska młodzież stworzyła filmy o przeciwdziałaniu przemocy

Dodano:
garwolin - Garwolińska młodzież stworzyła filmy o przeciwdziałaniu przemocy

Uczniowie z powiatu garwolińskiego mieli okazję wziąć udział w Powiatowym Przeglądzie Filmów Profilaktycznych, w ramach którego tworzyli filmy o przeciwdziałaniu przemocy i agresji rówieśniczej. Podczas przeglądu wyłoniono też zwycięzców konkursu na najlepsze nagranie. Organizatorami tego wydarzenia była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Kino Wilga. Działaniu patronowało Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz

 Urząd Miasta Garwolin.Przegląd Filmów Profilaktycznych odbył się 18 listopada w garwolińskim Kinie Wilga i wpisał się w misje wszystkich organizatorów, stając się kolejnym narzędziem do edukacji w profilaktyce przemocy. W ramach wydarzenia uczniowie tworzyli i wspólnie oglądali własne nagrania związane z przeciwdziałaniem agresywnych zachowań wśród rówieśników. Do przeglądu zgłosiło udział 13 placówek oświatowych, które przygotowały łącznie 14 filmów. Wszystkie prace nawiązywały do hasła, przyświecającego całej inicjatywie „Stop przemocy rówieśniczej, stop agresji wobec innych" i zostały zaprezentowane podczas spotkania, a jury nagrodziło najlepsze nagrania, szczególnie doceniając dojrzałe podejście młodzieży do problemu i dużą kreatywność uczniów.
Lista nagrodzonych:
    • I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie - I miejsce
    • Szkoła Podstawowa im. chor. Jerzego Paca w Życzynie - II miejsce
    • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie - III miejsce
    • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Trzciance - wyróżnienie specjalne

REKLAMA:


- Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie od dawna inicjuje i realizuje działania, których celem jest skuteczne zapobieganie przemocy. Na uwagę zasługuje zastosowany podczas przeglądu nowatorski sposób edukacji poprzez sztukę, dzięki któremu nauczyciele i pedagodzy mogli jeszcze bardziej zachęcić uczniów do działania. Nagrania stworzone przez młodzież są wyjątkowymi narzędziami do walki z przemocą – podkreśla mł. insp. Dariusz Król, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie.

- Zgodnie z misją Avon staramy się docierać do jak największej liczby osób i edukować je w kontekście przeciwdziałania przemocy, a zaangażowanie młodzieży w takie działania jest niesamowitym doświadczeniem. Kreatywne podeście młodych ludzi do tego problemu sprawiło, że zgromadzeni mogli zobaczyć na ekranie świeże i niepowtarzalne spojrzenie na walkę z przemocą rówieśniczą – mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie.

Organizatorzy są przekonani, że przegląd osiągnął swój cel, którym było przede wszystkim zwiększenie świadomości młodzieży na temat problemu przemocy rówieśniczej oraz zaangażowanie młodych ludzi w tworzenie skutecznych narzędzi do profilaktyki agresywnych zachowań.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 11

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

kasia z banku (, #IP 3239d76b55) Odpowiedz

Skończcie z ta żenadą. Żenada za publiczne pieniądze w publicznych obiektach przy zerowej frekwencji.