Wiadomości z Garwolina

Kowalczyk: Żywność będzie droższa, ale lepszej jakości

Dodano:
garwolin - Kowalczyk: Żywność będzie droższa, ale lepszej jakości

- Utworzenie Polskiego Holdingu Spożywczego i upowszechnienie małego przetwórstwa pomoże zatrzymać zysk u rolników - powiedział Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa, w wywiadzie dla ''Dziennika Gazety Prawnej''. Minister pochodzący z gminy Trojanów dodał, że Europejski Zielony Ład przyniesie droższą żywność, ale lepszej jakości.


- Mniej będzie nawożenia, mniej środków ochrony roślin, skrócenie drogi ''od pola do stołu''. To wszystko oznacza dla konsumentów może droższą żywność, ale lepszej jakości - tak ocenił zmiany w unijnym rolnictwie minister Henryk Kowalczyk.

Dla rządu priorytetem krajowym ma być ustawa w sprawie wdrażania płatności bezpośrednich czy rozwiązania ustawowe dotyczące bezpośredniej sprzedaży, skrócenia łańcucha dostaw, zgodnie z zasadą ''od pola do stołu'', ale też przetwórstwa na małą skalę".

REKLAMA:


Kowalczyk dodał też, że Polski Holding Spożywczy ma pomóc w zachowaniu zysku u rolnika i przełamaniu zmowy cenowej.
Pomóc ma w tym przerzucanie pieniędzy w tę i z powrotem.
- Trzecie źródło finansowania i przetwórstwa i rolnictwa precyzyjnego to Wspólna Polityka Rolna. Zatrzymaniu zysku u rolnika, przełamaniu zmowy cenowej służyć ma też Polski Holding Spożywczy. Ustawa, która wprost pozwala na przekazanie aktywów z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa do Ministerstwa Aktywów Państwowych, jest już w Sejmie. To w MAP, wokół Krajowej Spółki Cukrowej, będzie zbudowany ten holding. Mam nadzieję, że do sezonu zbiorów owoców miękkich uda się go stworzyć - powiedział DGP minister.

- 4,5 mld zł na przetwórstwo, głównie małe, zapisaliśmy w Krajowym Planie Odbudowy - poinformował Kowalczyk. Jego zdaniem rolnicy organizując małe przetwórstwo więcej zarobią.

Źródło: money.pl, PAP


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

smieciuchyZwiejskiej (, #IP eff9d13b9a) Odpowiedz

https://www.youtube.com/watch?v=2u-rEh1nsvM ============================================= Mnie się trudno słucha głupot wypowiadanych poprawną polszczyzną, o tym jak to mamy dobrze, o panującym u nas cudownym Polskim ładzie i krainie mlekiem i miodem płynącej, a ludzie w przyśpieszonym tempie ubożeją. Na cholerę mi ich 13 i 14 jak równocześnie wszystko z dnia na dzień jest droższe. Po co dawać dopłaty do prądu i gazu?! może lepiej nie podnosić cen tych mediów, może lepiej nie wymyślać wciąż nowych podatków (mamy ich już ponad 40) . Tak już zadłużyli kraj, jak żaden rząd od po wojny, co zostawimy naszym następnym pokoleniom.... nic tylko długi i można o tym pięknie i poetyczne gadać, tylko że to mowa dziada do obrazu !

kiwają Was z każdej strony i kierują w ciemna uliczkę (, #IP eff9d13b9a) Odpowiedz

... zabrakło na portreciku/fotce ... pejsów.

Nie rolnik (, #IP afc34d822f) Odpowiedz

Święte słowa ... przy obecnej cenie nawozów i oprysków na pewno mniej będzie chemii bo rolnicy nie mają już za co kupować.Natomiast za obrażanie rolników uważam słowa,że żywność będzie lepszej jakości.To teraz sprzedają byle co ???

Goska (, #IP b7f2e4f83d) Odpowiedz

Pieniądze nie do rolnika tylko do koryta

Zasmucona (, #IP 0aed865e74) Odpowiedz

To teraz żywność jest złej jakości , co Pan plecie za dyrdymały. Wiedziałam że po zmianie na stanowisku ministra rolnictwa nic dla nas zwykłych rolników się nie zmieni ale żeby gadać takie dyrdymały????

Pan Jan (, #IP f29384bd7f) Odpowiedz

Jak to jest że ministrem rolnictwa jest człowiek o ilorazie inteligencji jak numer buta?, w PiS to chyba standard bo minister zdrowia ma iloraz inteligencji jak numer buta żony...

Rolnik z Garwolina (, #IP 329d2c06db) Odpowiedz

Brawo Panie Ministrze, wreszcie konkrety. Zawsze będę głosował na PiS.

Zooolozka oko.presPilawa (, #IP 82ccf0670d) Odpowiedz

... zejdziecie na ziemie czy dalej na drzewach.