Rozrywka | Kultura Garwolin

Tradycja po raz wtóry. Plastyczny Konkurs Bożonarodzeniowy

Dodano:
garwolin - Tradycja po raz wtóry. Plastyczny Konkurs Bożonarodzeniowy

Centrum Sportu i Kultury już po raz 18 zaprasza uczniów szkół z całego powiatu garwolińskiego do udziału w Plastycznym Konkursie Bożonarodzeniowym pt. Tradycja II. Konkurs z tradycją w tytule był organizowany już na wiosnę tego roku i dotyczył tradycyjnych ozdób związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

- Tym razem kierowani chęcią przekazania dawnych sposobów ozdabiania domostw oraz przekonani o wartościach wynikających z historii i kultury narodu chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznania tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych: podłaźniczki, światów, pająków, ozdób wiszących i łańcucha – mówi Luiza Kondej-Matusiak, koordynatorka konkursu.

W regulaminie konkursu CSiK ściśle określono, co uczniowie poszczególnych klas powinni wykonać. I tak dla klas I-III szkół podstawowych jest to łańcuch, dla klas IV-VI – ozdoba (przestrzenna np. z papieru, bibuły, słomy), którą zawieszano na gałązce podobnie jak to robi się współcześnie z bombkami lub kartonowy świat (rodzaj ozdoby), dla klas VII-VIII – pająk, a dla szkół średnich – podłaźniczka.

REKLAMA:


Organizatorzy konkursu gorącą zachęcają do włączenia się w świąteczną radość tworzenia. Plastyczne prace nie tylko niosą satysfakcję, ale także poprawiają sprawność manualną, rozbudzają wyobraźnię twórczą i kreatywność, a dzięki nawiązaniu do tradycji zwiększają wiedzę o przeszłości i zwyczajach przodków.

Prace można składać do 3 grudnia w sekretariacie CSiK. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 22 grudnia.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela Luiza Kondej-Matusiak, tel. 25 682 20 51, lkondej@csik.garwolin.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.