Babik grudzień 2021

Wiadomości z Garwolina

Lekcja inna niż wszystkie

Dodano:
garwolin - Lekcja inna niż wszystkie

Uczniowie z klas 8b i 8c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie pod opieką Bernadetty Czerkawskiej w ramach lekcji WOS-u spotkali się w siedzibie Urzędu Miasta z burmistrz Garwolina Marzeną Świeczak. Młodzież mogła na żywo zobaczyć jak wygląda praca burmistrza, magistratu oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego.

Burmistrz bardzo chętnie odpowiadała na dociekliwe pytania uczniów. Podkreśliła, że praca burmistrza jest bardzo ciekawa, każdy dzień przynosi nowe wyzwana i trudno w niej o monotonię. - Bardzo mi zależy by głos młodzieży był słyszalny. W naszym mieście funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta, dużo młodych ludzi działa w organizacjach pozarządowych. Teraz powoli przygotowujemy się do jubileuszu 600-lecia Garwolina. Bardzo mi zależy, żebyście wypowiedzieli się w tej sprawie – chętnie się dowiem, jak chcecie świętować. Zachęcam do wysyłania pomysłów na obchody 600-lecia na adres 600lat@garwolin.pl. Ale również w każdej innej sprawie możecie się ze mną kontaktować. To wy jesteście przyszłością tego miasta. Być może tu na sali siedzi przyszły burmistrz Garwolina? – dodała burmistrz.

REKLAMA:


Na koniec spotkania uczniowie wpisali się do kroniki i wręczyli burmistrz Garwolina upominek.
''Samorządy lokalne tworzymy my wszyscy, jako obywatelki i obywatele naszych gmin, miast, powiatów i województw. Warto, by młodzi ludzie mieli świadomość sprawczości i wpływu na najbliższe otoczenie. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy młodych mieszkańców miasta do zabierania głosu w istotnych dla nas wszystkich sprawach'' - czytamy na stronie UM Garwolin.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

covid (, #IP 68cd7cb4f6) Odpowiedz

A covida przynieśli?

Nicola (, #IP ded27e7b0e) Odpowiedz

Tak, tobie.