reklama

Morawiecki chce oddać polski internet w zarząd ONZ

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Morawiecki chce oddać polski internet w zarząd ONZ - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Garwolina- Musimy zdać sobie sprawę z tego jak wielką bronią jest Internet i jak konieczne jest dzisiaj wypracowanie pod kierunkiem ONZ odpowiednich zarządzeń i systemu zarządczego. To wyzwanie na miarę XXI wieku, któremu możemy sprostać tylko wspólnie(…) Jednym z tych największych wyzwań jest wypracowanie najlepszych praktyk, modelu i obowiązków dla wszystkich państw na świecie w zarządzaniu tym wspaniałym narzędziem, które tworzy dla ludzi też wiele nowych ryzyk – mówił dziś na Szczycie Cyfrowym ONZ
reklama

 w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.



Dziś w Katowicach odbywa się szczyt Cyfrowy ONZ. Tematem przewodnim 16. Szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach jest Internet United - wolny, niepodzielny, otwarty dla wszystkich użytkowników Internet. Na posiedzeniu wypowiadał się m.in. premier Mateusz Morawiecki:
- Stajemy się dzisiaj członkami wielkiej globalnej społeczności internetowej, która może być przyczyną znakomitego rozwoju w przyszłości. Jednocześnie może ona stanowić pułapkę i zagrożenie, jak nóż, którym można kroić chleb lub uczynić krzywdę - mówił premier.

- Doświadczamy wielu ataków hakerskich ze strony różnych państw, gdzie Internet jest używany jako broń. Dlatego mało jest ważniejszych spraw jak ta, żeby dzisiaj na forum ONZ wypracować wspólne rozwiązania dot. zarządzania Internetem - zaznaczył były bankier.

Jeden wspólny model
Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że państwa nie mogą same kontrolować przestrzeni internetowej: - Musimy zdać sobie sprawę z tego jak wielką bronią jest Internet i jak konieczne jest dzisiaj wypracowanie pod kierunkiem ONZ odpowiednich zarządzeń i systemu zarządzczego. To wyzwanie na miarę XXI wieku, któremu możemy sprostać tylko wspólnie.

- Stoimy dziś u progu wyzwań globalnych - musimy poradzić sobie z monopolami globalnymi i wypracować globalne rozwiązania w zakresie Internetu - to jedno z największych wyzwań w historii ludzkości. Jednym z tych największych wyzwań jest wypracowanie najlepszych praktyk, modelu i obowiązków dla wszystkich państw na świecie w zarządzaniu tym wspaniałym narzędziem, które tworzy dla ludzi też wiele nowych ryzyk – dodał Morawiecki.

To kolejny ruch Morawieckiego wpychający nasz kraj w globalny zarząd. Wcześniej zgodził się on na wspólny unijny dług i mechanizm praworządności, który powoduje, że trudniej Polakom otrzymać wypłaty z unijnego budżetu. O rozdziale pieniędzy decydują niewybieralni w demokratycznych wyborach unijni decydenci.

Cyfrowe ID - wspólny cel globalnych instytucji
Cyfrowe ID i zwiększenie kontroli nad podróżami, transakcjami i treściami w Internecie to wspólny cel: ONZ, Unii Europejskiej i Światowego Forum Ekonomicznego.
O cyfrowym ID pisaliśmy już jakiś czas temu. Szerokie rozwinięcie planowanej kontroli nad jednostką znajdziemy bezpośrednio na stronie WEF.
@@@
Christine Leong , globalna kierownik ds. tożsamości blockchain i dyrektor zarządzająca Accenture na stronie Forum, w artykule ''5 reasons to participate in digital identity ecosystems'' pisze: ''Ekosystemy tożsamości cyfrowej umożliwiają przechowywanie i udostępnianie danych uwierzytelniających wielu organizacjom, chroniąc dane, a jednocześnie umożliwia weryfikację informacji w bardziej wydajny i sprawny sposób. Mogłoby to wyeliminować potrzebę stosowania rozległych, długich i kosztownych mechanizmów zabezpieczających tożsamość''. Czytaj: Wszystkich będziemy mieli jak na tacy.

Na stronie Światowego Forum Ekonomicznego jest cała masa tekstów o tym, jak to trzeba walczyć z oszustwami internetowymi itd. Wiadomo, że kolejne kroki inwigilacji i sterowania ludzkimi zachowaniami nie mogą być zaproponowane ludziom wprost. Zresztą sterowanie ludzkimi zachowaniami poprzez kreację pieniądza i rozdawanie go w formie bonów już się odbywa w Polsce. Jednym z przykładów jest bon turystyczny. Chcesz czy nie chcesz jechać na wakacje, zrzucasz się (m. in. poprzez inflację) na wakacje także innych Polaków.

Stwórz problem poprzez lockdowny, a potem zaproponuj rozwiązanie
W innym artykule na WE (''How digital identity can improve lives in a post-COVID-19 world..), napisanym przez Julie Dawson i Cristiana Dudę, czytamy: ''Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki przewidziała w listopadzie 2020 r., że 174 milionów ludzi może stracić pracę związaną z podróżami, tylko w tym roku z powodu pandemii COVID-19. Aby ponownie uruchomić globalną gospodarkę i fizycznie i wirtualnie połączyć społeczeństwo w nowej rzeczywistości, ludzie będą musieli fizycznie i cyfrowo współpracować z władzami publicznymi i przedsiębiorstwami''. Będą musieli.

''Ale potencjał jest większy: możliwość bezpiecznego stwierdzenia, kim jesteśmy, będzie miała wpływ na to, jak żyjemy i jak szybko światowa gospodarka może się odbudować – łagodząc kluczowe zagrożenia podkreślone w raporcie Światowego Forum Ekonomicznego dotyczącego prognoz ryzyka COVID-19''.  Prawda, że genialne?

Tożsamość cyfrowa ma być wykorzystywana w każdym aspekcie naszego życia. W KAŻDYM.
''Tożsamości cyfrowe zorientowane na człowieka umożliwiają złagodzenie globalnych zagrożeń związanych ze zdrowiem, przemieszczaniem się, podróżowaniem i handlem, podkreślonymi w prognozie ryzyka COVID-19 z maja 2020 r.
Dzięki naszemu cyfrowemu śladowi, który zawrze wszystkie dziedziny życia, identyfikacja cyfrowa staje się zjawiskiem globalnym. Zdrowa sieć tożsamości cyfrowej poszerza uczestnictwo obywatelskie i wspiera postęp społeczny, czego przykładem jest estońskie podejście do tożsamości cyfrowej , które umożliwia łączenie i harmonijne funkcjonowanie krajowych systemów informacyjnych e-usług sektora publicznego i prywatneg''
- to nowa normalność proponowana przez Julie Dawson i Cristiana Dudę.

Jednym ze sposobów identyfikacji ludzi w Internecie, oprócz cyfrowego ID mają być systemy rozpoznawania twarzy i systemy rozpoznające człowieka po biciu jego serca.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo