KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Ministerstwo Zdrowia reglamentuje amandatynę

Dodano:
garwolin - Ministerstwo Zdrowia reglamentuje amandatynę

Kilka dni temu autorzy publikacji w czasopiśmie należącym do grupy Nature zaproponowali amantadynę ''jako sposób leczenia COVID-19''. Natomiast Ministerstwo Zdrowia wprowadza reglamentację amantadyny od jutra. Będą ją mogli kupić tylko chorzy na Parkinsona oraz dyskinezę późną.

- Amantadyna hamuje znane już oraz nowo odkryte tzw. kanały jonowe kodowane przez wirusa SARS-CoV-2 - informuje pismo „Communications Biology“, należące do grupy Natue (Nature to prestiżowe czasopismo medyczne). Autorzy publikacji i przeprowadzonych badań podstawowych proponują ją "jako sposób leczenia COVID-19". Badania kliniczne dot. faktycznej skuteczności amantadyny podawanej chorym wciąż trwają (więcej na ten temat TUTAJ).

W opublikowanym w środę obwieszczeniu Ministerstwa Zdrowia podano, że od 10 grudnia ilość wydawanego na jednego pacjenta w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym produktu leczniczego Viregyt-K (Amantadini hydrochloridum) zostanie ograniczona do nie więcej niż 3 opakowań po 50 kapsułek na 30 dni.
Viregyt-K może być ordynowany i wydawany wyłącznie w następujących wskazaniach objętych refundacją: choroba i zespół Parkinsona oraz dyskineza późna u osób dorosłych – leczenie.

REKLAMA:


Co do amantadyny nie ma zgody w samym rządzie. Minister Warchoł twierdzi, że amantadyna mu pomogła, a badania nad lekiem są w Polsce blokowane.

Jakiś czas temu w przestrzeni publicznej pojawiło się poważne oskarżenie wobec grupy zawodowej lekarzy.
– Z ciężkim sercem, stawiam oskarżenie, że w majestacie prawa, nasza grupa zawodowa polskich lekarzy, z powodu śmiercionośnych wytycznych dotyczących terapii pierwszej fazy, zaniechania badania i leczenia, skazała na śmierć kilkadziesiąt tysięcy Polaków – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl dr Marta Roszkowska.

W 2009 roku prof. Andrzej Horban, aktualnie ekspert rady medycznej przy premierze RP zalecał amantadynę jako jeden ze sposób na walkę z ciężkimi chorobami wirusowymi. Komunikat znajduje się na stronie PSSE, GIS i NFZ. Można to sprawdzić np. TUTAJ.źródło: PAP, nczas.com, DoRzeczy


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Stop segregacji! (, #IP 9d6fd238d2) Odpowiedz

Upadek pisu już za dwa lata, Polacy będą pamiętać przy urnach! Czas na Konfederację!

KMentzen (, #IP 37c82d8bcf) Odpowiedz

Część komentatorów uparcie powtarza, że wprowadzenie wiadomego i ogłoszonego dziś przymusu jest konieczne, żeby wreszcie wrócić do normalności. Ta karkołomna teza nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością. Niektóre państwa czy stany w USA wróciły już do normalności. Żadne z nich w wyniku popularnych teraz w Europie metod. Na powrót do normalności pozwala uznanie tego wirusa celebryty za zwyczajną chorobę. Dopiero wtedy wraca normalność, a świat zaczyna wyglądać jak jeszcze dwa lata temu. Wprowadzenie przymusu, paszportów, lockdownów i masek od normalności nas niestety oddala. Bo nie jest normalnym świat, w którym trzeba dostać pozwolenie od urzędnika na wejście do knajpy. Normalne nie są naloty policyjne, sprawdzające historię medyczną klientów w sklepach. Normalne nie jest zakazywanie ludziom pracy. To wszystko jest bardzo nienormalne i takim pozostanie, dopóki nie spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem ludzi. Inaczej nas jak tę żabę powoli ugotują.

Tylko dla myslacych i Polakow z krwi i kosci. (, #IP 9cca06e4b9) Odpowiedz

YT usuwa film... ..Film na innej PLATFORMIE Gangi Farm@ceutyczne - 0płacane... https://vk.com/video/playlist/691503787_2?section=playlist_2

🛒✂💥 (, #IP 7d060eeddc) Odpowiedz

Tu macie numery telefonów na AWF Wrocław, gdzie pod wpływem nacisku ze strony włodarzy na szczepienie, zmarły dwie osoby – 71 347 32 13 kanclerz uczelni, sekretariat rektora - 71 347 31 01, 71 347 31 14, rzecznik prasowy – 607 265 550 DZWOŃCIE I PYTAJCIE - NIECH SIĘ MOTAJĄ I BOJĄ! WESPRZYJMY RODZINY ZMARŁYCH! NIECH WIEDZĄ, ŻE NIE SĄ SAMI! NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ZGONÓW NASZYCH RODAKÓW!!! „Zrozpaczona mama 21-latka sugeruje, że do nagłej śmierci mogło dojść w wyniku powikłań po szczepieniu przeciwko COVID-19. Siostra dodaje z kolei, że bratu na uczelni dano następujący wybór: albo się zaszczepi, albo nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach” ps- na tej stronie macie artykuł i wpisy rodziny zmarłych nczas.com/

༼ つ ◕_◕ ༽つ (, #IP 7d060eeddc) Odpowiedz

,Pojawiaja sie przypadki zapalenia mięśnia sercowego z powodu szczepionek , ale lekarze uspokajają ze to nic poważnego i mija bez śladu Dawno nie słyszałem większego the biilismu. Teraz priorytet. czego boisz się bardziej infekcji covid czy zapalenia mięśnia sercowego? Oba potencjalne. I oni mówią, że to mija bez śladu, to oczywiste kłamstwo. Oto co przeczytałam co wiąże się z zapaleniem mięśnia sercowego Powikłania zapalenia mięśnia sercowego Niewydolność serca. ... Zaburzenia rytmu. ... Zatory obwodowe. ... Mikrotętniaki lewej komory. ... Wstrząs kardiogenny. ... Kardiomiopatia rozstrzeniowa (zastoinowa) ... Nagły zgon. ... Rokowanie przy zapaleniu mięśnia sercowego.

Wybitny... (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Pewnie lepszy zgodn na Covid, niz zapalenie mieśnia i jego wyleczenie... a i przeczytaj sobie ulotkę popularnego antybiotyku - zabaczysz jakie tam są skutki uboczne...Zdrowia

(, #IP 8269f78ffc) Odpowiedz

powikłania mogą ale nie muszą wystąpić. Po zapaleniu mięśnia sercowego - potwierdzonego, po 25 latach żadnych powikłań!

apel!! (, #IP 6be21499cf) Odpowiedz

apel o pomoc gdzie będziemy leczyć nasze dzieci jeżeli ja wieść niesie zostanie zamknięty oddział pediatryczny w szpitalu w Garwolinie?Wiadomo włodarze to sobie prywatnie pojadą z dziećmi do lekarza- bo dostali podwyżki ostatnio, a cóż starosta 20.000 tys miesięcznie, a nam zostanie rajd do Otwocka czy Warszawy z dziećmi! Dyrektor szpitala trzepie dyżury (nawet pod rząd kilka) aby kaskę zarobić a zarządzanie szpitalem ma gdzieś! a zresztą kto mu podskoczy jak podobno włodarz powiatu to jego były podwładny, więc coś w tym jest? Zarządzanie zdrowiem i nadzór nad nim w naszym mieści woła o pomstę, takie są działania funkcjonariuszy PiS.

Nicola (, #IP 8534b14428) Odpowiedz

gdzie? jak to gdzie? u Ministra sportu Mejzy. Głosowaliście na niego, to niech on teraz leczy was i wasze dzieci.