Babik grudzień 2021

Ciekawe tematy z Garwolina

Czas zakończyć kwarantanny w szkołach!

Dodano:
garwolin - Czas zakończyć kwarantanny w szkołach!

Dużym sukcesem wszystkich normalnych rodziców i nauczycieli jest wywalczenie powrotu uczniów do szkół od 10 stycznia 2022 roku. Było wiele uzasadnionych obaw, że tak się nie stanie. Nasza aktywność sprawiła, że MEiN jednak nie mogło tego zrobić. Teraz musimy skupić się na zatrzymaniu kwarantann w szkołach, które od początku roku szkolnego 2021/2022 paraliżują życie bardzo wielu placówek. Mamy na to gotowe pismo. Trzeba je masowo wysyłać do ministerstwa zdrowia. Działajmy!


Proponujemy akcję, która może przyczynić się do zniesienia internowania w domach zdrowych ludzi. Ważne, aby gotowe pismo, przygotowane przez bezcenną Agnieszkę Janucik z Ogólnopolskiego Strajku Dzieci do szkół!, wysłało jak najwięcej osób. Ministerstwo zdrowia musi widzieć, że zainteresowanie społeczeństwa zniesieniem kwarantann w szkołach jest bardzo duże, i oczekuje ono od urzędników konkretnych wyjaśnień w tej kwestii.

Zachęcamy więc do masowego wysłania e-maili do Ministerstwa Zdrowia w formie wniosku o dostęp do informacji publicznej o treści jak poniżej. E-maile wysyłamy na następujące adresy:
dep-as@mz.gov.pl
kancelaria@mz.gov.pl
Temat: Wniosek o dostęp do informacji publicznej
Szanowny Panie Ministrze,
Kwarantanna to nie zabawa. Ma z założenia służyć izolowaniu potencjalnie zakażonych ludzi. Jeżeli ogromna większość osób zamkniętych na 10 czy 17 dni w domu nie zaraża się i nie choruje to kwarantanna zdrowych jednostek nie ma żadnego uzasadnienia. Zamykanie ich, a szczególnie dzieci, w domach na dość długi czas, pozbawiając dostępu do świeżego powietrza czy ruchu, może być gigantycznym błędem, który będzie miał swoje negatywne konsekwencje w przyszłości.
Kwarantanna jest też kosztowna dla społeczeństwa, dla naszej gospodarki, dla ZUS. Jako płatnicy ZUS mamy prawo wiedzieć czy jest uzasadniona i czy działa prewencyjnie!!!
W związku z powyższym, na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (j. t. Dz. U. z 2016 r. poz. 1764 ze zm.) wnoszę o udostępnienie informacji w następującym zakresie:

Ile osób trzymanych w Polsce na kwarantannie od czasu jej wprowadzenia do teraz faktycznie rozwinęło infekcję wymagającą ich izolacji?

REKLAMA:


Z odpowiedzi na wnioski innych obywateli wiem, że takich danych Państwo nie mają. Informacje o które proszę wymagają wykonania przez Państwa wielu prac analitycznych. Biorąc pod uwagę fakt, że na początku pisma wskazany jest interes publiczny, bardzo proszę o zebranie, przetworzenie oraz udostępnienie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie. Jeśli zebrane dane pozwolą na wykazanie, że zdrowi ludzie poddawani kwarantannie, nie rozwijają infekcji bądź takich infekcje są śladowym procentem, zasadnym będzie całkowite wycofanie się ze stosowania kwarantanny jako metody zapobiegania ewentualnym zakażeniom.

Z poważaniem
Imię i nazwisko

Adam Mazurek,
Pedagog, były nauczyciel, dziennikarz, analityk, researcher, organizator i lider Ogólnopolskiego Strajku "Dzieci do szkół!"

źródło: https://adammazurek.blogspot.com/2022/01/czas-zakonczyc-kwarantanny-w-szkoach.html

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

rolnik z PIS (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

ucznie niech lepi siedzom w domu a rodzice s niemi. majom zasiłki i ine pomoce niech niemarudzom